Wymiana procesora - na jaki?

Witam!

Po ostatniej walce z wymianą karty graficznej przyszedł czas na wymianę procesora na 4 rdzenie. Komputer jak w podpisie, chłodzenie na moim procesorze oryginalne BOXowe. Wymiana innych podzespołów (płyta główna, zasilacz) nie wchodzi w grę - tylko procesor - i tutaj moje pytanie - jaki najlepiej tam wrzucić żeby był 4-ro jajeczny?

to płyta na podstawce 775

nie warto wymieniać procesora.

Jednakowoż nalegałbym na odpowiedz z modelami procesora a nie ze swoim zdaniem :wink: Gwoli ścisłości - komputer wykorzystywany na multimedia, trochę dokumentów i przeważnie gry - World of Warcraft, Diablo 3, Starcraft 2, Shogun 2.

na tą podstawkę jest tylko jeden model 4-rdzeniowca intel quad core

Cześć

Na poniższej stronie masz listę procesorów obsługiwanych przez twoją płytę:

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2847

Jak bardzo się upierasz to kup sobie jakiś Core 2 Quad.

Na koniec dodam że pakowanie funduszy w starą platformę to chybiony pomysł. Ale to twoja sprawa.

polecam Ci Q9550, sam mam taki i nie narzekam, wydajnośc praktycznie ta sama co i5

No tyle to ja wiem - raczej chodzi mi o to w który model iść. Q6600? Q6700? A może Q9300 albo Q9450? Szukam opinii - nie wiem czy opłaca się brać 4 rdzenie o mocy mniejszej niż 2,66GHz skoro jak komputer nie wykorzysta całej mocy np pracując w Windows to będzie działał wolniej. A może lepiej kupić mocniejsze 2 rdzenie? Czy w ogóle szarpnąć się te 350zł i kupić 4x2,83GHz? Potrzebuje podpowiedzi i opinii o konkretnych modelach.

Też bym polecił Q9550 ewentualnie Q9400.