Wymiana procesora na mocniejszy w laptopie Lenovo G505

Witam.

Posiadam laptopa Lenovo G505:

Można, ale przyrost wydajności będzie znikomy w porównaniu z kosztem.

Procesor AMD i wydajność “nie chodzą w parze” .

Nawet włożenie AMD a10 nie za wiele da.

A jakie maszyny wirtualne? Ciebie chyba bardziej RAM powinien obchodzić?

Dobrze o tym wiem, laptop miał być tani i służyć głownie mobilne do internetu i office, jednak w międzyczasie zacząłem zaocznie studiować informatykę a wolę korzystać ze swojego sprzętu ponieważ mogę później zrobić zadania w domu. Gdybym to wiedział, od razu kupiłbym coś na core i5. 

Różne systemy do celów dydaktycznych. Windows 7, Windows Server 2008, oczywiście różne dystrybucje Linux. 

@ iwa nike

A ja tak :

Laptop (min) : SSD (250 GB , ew. RAID 0 mSATA) & INTEL CORE I7 4700HQ

PC (min) : SSD (250 GB , ew. RAID 0) & INTEL CORE I5 4690K

 

RAM Cię bardziej obchodzi, poczujesz różnicę, procesor raczej nic Ci nie zmieni. Zmień na 8-12GB. Sprawdź, czy są zainstalowane VMWare tools w Windowsie.

Nie rozumiem? Mam mocnego PC a laptop ma wystarczającą wydajność do podstawowych czynności, głupotą byłoby go zmieniać tylko dlatego że sporadycznie używany VMware mógłby trochę szybciej chodzić. 

 

Zamówiłem dziś dodatkową kość RAM, mam nadzieję że różnica będzie odczuwalna. 

Śmigać, to za dużo powiedziane - ruszy, ale już odpalenie kilku kart w przeglądarce go zamuli. Tak samo odpalenie drugiej maszyny.

Aż takich wymagań nie mam.Testowanie Active Directory, wiersz poleceń, jakiś lekki programik lub ewentualnie jedna karta w przeglądarce to max czego oczekuję. 

Tak myślałem, że mogłoby pomóc, ale jednak trochę gigabajtów potrzebuję więc nie warto :) 

 

Powiedzcie mi jeszcze, czy w tym modelu da się ograniczyć ilość pamięci RAM dla karty graficznej? Obecnie ma 512MB, wydaje mi się że nie potrzeba aż tyle ponieważ nie uruchamiam tu gier, a zawsze trochę pamięci bym zaoszczędził :slight_smile:

Sprawdź w BIOSie, może są ustawienia; SSD daje niesamowitego kopa, jak umieścisz tam maszyny wirtualne.