Wymiana procesora w Compaq NW8240 (z Intel Pentium M 770)

Witam wszystkich,

Chciałbym zmienić procesor w moim laptopie (HP Compaq NW8240). Aktualnie mam zamontowanego Intel Pentium M 770 (2.13 GHz), jednak nie wystarcza mi on, i chciałbym podmienić go na jakiegoś lepszego dwurdzeniowca, np. na Pentium Dual-Core T3400 2.16GHz (chociaż, oczywiście może być lepszy.

Moje pytanie - jakiego najlepszego procesora ten laptop obsłuży? Podejrzewam, że na cztery rdzenie nie ma szans, ale żeby chociaż jakiś dwurdzeniowiec wszedł…

Dane z Everesta:

Typ procesora Mobile Intel Pentium M 770, 2133 MHz (16 x 133)

Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard HP Compaq nw8240 (PG818ET#ABU)

Mikroukład płyty głównej Mobile Intel Alviso i915PM

Jakby były jeszcze potrzebne jakieś dane - proszę pisać.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam.

niestety posiadasz prawie najlepszy procesor, jaki płyta twojego laptopa może obsłużyć…

najlepszym upgrade byłoby w tym wypadku sprzedanie tego lapka i kupienie czegoś nowego.

Właśnie problemem jest to, że dopiero co go kupiłem… Wprawdzie dość tanio, no ale jednak.

Czyli na żadnego 2rdzeniowca liczyć nie mogę? A jeżeli nie, to ile za niego mogę wyciągnąć? Procek 2.13 / 2GB RAM / 60GB HDD , matryca 1680x1050.

Dodane 21.05.2012 (Pn) 20:00

Przeglądałem teraz tematy tutaj na Forum DP, i natrafiłem na ten temat: wymiana-procesora-celeron-m550-cos-lepszego-t489227.html

Sprawdzilem CPU-Z, i w zakladce Package mam taki sam socket, jak kolega w tamtym temacie. Kto inny polecił tam jemu C2D T7700. Czy mi także pójdzie, czy to kwestia specyfiki płyty głównej? Sorki, za takie być może lamerskie pytanie, ale jakoś w tym temacie nie jestem obeznany…

550 - 600 zł tak myślę.

to, czy ci pójdzie dany procesor to specyfika mostka (w twoim przypadku Intel i915PM). niestety, twój mostek nie obsługuje innych prockow niż pentium/celeron m - wynika to z jego architektury, i niestety procesory z rodziny core nie będą się “rozumieć” z twoim mostkiem i915 (napisałem najprościej jak potrafię, unikając niepotrzebnego technicznego bełkotu :slight_smile:

Dzięki za dokładne wyjaśnienie :slight_smile:

Spróbuje go za 550 w takim razie sprzedać - chociaż ciężko będzie, na razie mam propozycje tylko typu 300 zł -.-’.

Pozdrawiam! :slight_smile:

na alledrogo po 650 chodzą, także myślę ze za około 500 zł powinieneś opchnąć.