Wymiana procesora w laptopie Acer 5315. Proszę o poradę


(system) #1

W tej chwili w tym laptopie mam Celerona M550 (1M Cache, 2.00 GHz, 533 MHz FSB) dodatkowo jest włożone 2 GB RAM. XP na tej konfiguracji potrafi się tak jakby "przydusić" widać po prostu że brakuje mu w pewnych operacjach tego drugiego rdzenia stąd chciałbym go wymienić na coś lepszego. Krótko mówiąc chce przyrostu wydajności. Dzisiaj robiłem próbę wyjęcia tego procesora i udało mi się, więc będę umiał go sobie wymienić 8) , pytanie tylko na jaki. Nie ukrywam że chciałbym najlepszy jaki tylko uda się do tego laptopa włożyć. Z tego co czytałem w internecie to widziałem że można wsadzić procesory Intel, nic nie widziałem o procesorach AMD (AMD o ile się da wsadzić to nie wykluczam tych procesorów). Ponieważ będę kupował procesor na Allegro, bardzo proszę o podanie mi konkretnie nazw, porad dotyczących wydajności itd. No i moje pytanie jeszcze brzmi czy uzyskam ten przyrost wydajności gdy wymienię ten procesor.

-- Dodane 08.09.2013 (N) 18:34 --

edit: cena za używany procesor (bo taki będę kupował) to max 50 zł. Myślę nad T7300 czy to dobry wybór w tej cenie? czy dostane coś lepszego?


(JNJN) #2

Podobno pracuje T7500

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1431394.html

i czytaj podane linki


(system) #3

Czytałem właśnie tylko się nie mogę na nic konkretnego zdecydować. Do tego laptopa podobno da się też wcisnąć T8100 ale tu już trzeba kombinować z chłodzeniem tego. Dlatego chce coś mocnego ale żeby się też tak nie grzało. Wybrać taki złoty środek, żebym miał większą wydajność od M550 ale też żeby się tak nie grzał jak T8100. Dlatego padło moje pytanie który procesor wybrać