Wymiana procesora w laptopie Hp

Witam, czy jest możliwa wymiana procesora w laptopie hp compaq presario cq57?? jest to procesor: AMD E-450 apu with Radeon HD Graphics 1.65 GHz. Niestety nie wystarcza mi on, a szkoda mi wymieniać całego laptopa. Jeśli jest możliwe to jaki polecacie procesor?? A i jeszcze jedno, czy wymiana jest trudna?? Czy lepiej zanieść go do specjalisty?? :smiley:

To czy wymiana jest trudna, zależy od twoich zdolności manualnych.

jeśli możesz, podaj dokładny numer serii laptopa (z miejscami po kresce).

hmm nie wiem czy o to Ci chodzi, bo nie mam przy sobie papierów do niego ale chyba na naklejce to jest to:

Seria: 5CB1420R3T

a co do moich zdolności manualnych to laptopa nigdy nie widziałem rozkręconego, ale komputer już nie raz i w nim sporo części wymieniałem. ale komputer a laptop to chyba inna bajka :lol:

chodziło mi o to:CQ57-303sw (QJ041EA). Okazuje się, że procesor jest przylutowany do płyty głównej, więc potencjalna wymiana nie wchodzi w grę. Pocieszeniem jest to, że jest to najszybszy do tej pory z serii E.

A dalo by rade jakos go podkrecic?? Bo mam ochote pograc w fife 12 a to ma wieksze wymagania od mojego procka chyba 2.4 GHz… tak normalnie jak zainstaluje to tnie mi bardzo nie da sie wgl grac:@

da rade, ale nie wiem czy zysk mocy będzie aż tak duży żeby grac… w google jest dużo poradników co i jak zrobi, by zwiększy możliwości twojego lapciaka.

Moim zdaniem najprostszy i najskuteczniejszy to taki: kup sobie pc do gier. Ewentualnie sprzedaj tego lapka i kup coś na intelu z karta min 240 gt.