Wymiana procesora w laptopie - problem z socketem

Cześć, mojego taty laptop ma już swoje lata. Ostatnio dokupiłem 2 GB RAMu, dzięki czemu ma w końcu więcej niż 512 MB.
Przy wymianie pasty termoprzewodzącej na procesorze zauważyłem, że procesor jest wymienny, a nazwa socketu to mPGA 478MN.

I tu rodzi się problem, bo gdy chce szukać zamiennika dla obecnego Mobile Intel Celeron 530

Aida64 pokazuje socket 775 Contact FC-LGA6.
Strona intela pokazuje socket PBGA479, PPGA478

Przez to się już gubie i nie wiem po jakiej nazwie socketu szukać.

Już nawet nie potrzebuje objaśnienia, tylko chce wiedzieć, czy ten procek by pasował:

Kilka informacji na temat laptopa:

  • Typ BIOS’u Phoenix
  • Wersja BIOSu 68ET37WW
  • SMBIOS Version 2.4
  • UEFI Boot Nie
  • Data BIOS’u systemowego 06/11/08

Załączę też kilka zrzutów z Aidy

Podaj model laptopa. Dokładny model laptopa. To, że procesor będzie pasował fizycznie nie oznacza, że laptop poprawnie się uruchomi. Ograniczenia:

  • vendor lock-in,
  • firmware,
  • ograniczenia płyty głównej/prądowe.
1 polubienie

Laptop to Lenovo 3000 N200, wiem że jest wiele modeli tego laptopa.

Znalazłem jeszcze jedyną czytelną naklejke na spodzie, która może mówić coś więcej o modelu.

@edit
Szukałem listy procesorów, wspieranych przez chipset Intel GM965 i znalazłem stronkę, która rzekomo mówi, że procesor jest wspierany. Pozostaje pytanie, czy BIOS pozwoli (o ile ta strona, którą podałem, jest wiarygodna)

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/GM965_Express.html

Jak pisałem wcześniej - źle szukasz. Nie obchodzi Ciebie, co wspiera chipset. Nie obchodzi Ciebie, co wspiera podstawka. Obchodzi CIebie co wspiera konkrenty laptop po ew. upgrade bios/usunięciu vendor lock-in. Pierwszy link z Google:

The Pentium Dual Core T2310 is of a different socket than that of the Core Duo T2250. The T2250 is Socket M and the T2310 is Socket P. You can upgrade to Core 2 Duo T7100, T7300, T7500, T7700 as long as your chipset isn’t the GL960. Only the GM965 and PM965 chipsets support 800MHz FSB.

Nie tak dawno robiłem dość podobny upgrade, T7500 kosztował mnie chyba 20zł (Allegro).

Okej, dzięki za pomoc. Następnym razem poszukam bardziej :v