Wymiana procesora w laptopie

Witam wszystkich.

Mam następujący problem, myślałem o wymianie procesora w moim laptopie(nie teraz ale w najbliższej przyszłości) myślałem o i5 serii 24XX. Mój laptop to MSI CX640DX z Pentiumem B940 (PGA988), oczywiście jest możliwość wymiany procesora jednak z tego co patrzyłem na ark.intel.com powyższe procesory i5 maja podstawkę PPGA988. Co różni te podstawki? Nie ma szans na wymiane? Procesory mają identyczny rozmiar 37.5 mm i tu problemu by nie było. Szukałem w google co różni obie podstawki ale nie znalazłem.

Pozdrawiam

Nie chce mi się dogłębnie sprawdzać, ale czy aby na pewno H65 (chipset płyty głównej w twoim laptopie) obsłuży procesory 2 generacji ?

Dodatkowa wątpliwość - niemalże pewność wręcz - dotyczy możliwości układu chłodzącego: dodatkowe 60 W to nie w kij dmuchnąć - parasolkę zrobić …

Obecnie posiadam B940, który ma TDP35W z tego co czytałem na stronie ark.intel.com to i5 24xx również ma TDP 35W. Tak więc tu problemu nie widze. Tylko co do obsługi tych procesorów mam wątpliwości tak jak napisałem powyżej. B940 jeżeli się nie myle to SB, nie tak?

Echhh - no jasne że B940 i i5 2410, 2430, to SB (jakoś 24xx nie wiedzieć czemu od razu skojarzyło mi się z 2400 …). Co za tym idzie - procesory korzystają z gniazda Socket G2 (rPGA988B) . Za tym podąża fakt - że chipset H65 jak najbardziej powinien obsłużyć wymienione przez ciebie CPU. Otwartą kwestią pozostaje pytanie, czy producent laptopa przewidział możliwość takiej aktualizacji (ze strony producenta wynika że w produkcji znajdują się modele wyposażone w mocniejsze procesory od B940), lecz nie do końca jest jasne czy wszystkie modele CX640DX korzystają z tej samej platformy… Niemniej - szanse na udany upgrade oceniam na dobre 90%.

Dzięki wielkie za pomoc. Widziałem te laptopy z i5, ale co z biosem?(z kąd mogę się dowiedzieć, czy te laptopy z i5 są na tej samej płycie i biosie) Istnieje możliwość aktualizacji biosu w laptopach? Znam się nieco na PC’tach ale laptopy rządzą sie jednak swoimi prawami.