Wymiana procesora w laptopie?

Witam,

mam już dosyć starego laptopa który był kupiony chyba z 5-6 lat temu i chciałbym zapytać czy mógłbym wymienić w nim procek oraz na jaki ewentualnie bo nwm czy by mi podszedł pod płytę a myślę nad jakimś używanym np. takim ?

Nie wiem tez jakie pamięci kupić a dodałbym z 2 GB bo na 4 to na styk a nawet za mało.
Czy jest sens to robić ?
Niżej dodaje raport.
Czy wytrzyma zasilacz?

Pozdrawiam.

Report.txt (423,4 KB)

Pamięci kup o takich samych parametrach jak masz w raporcie który zamieściłeś (DIMM1: GoodRAM GR1066S364L7/2G 2 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM (7-8-8-20 @ 533 MHz). Co do procesora - ten będzie działał - warto i to bardzo. Różnica bardzo zauważalna, jeszcze większa gdyby w sensownej cenie udało Ci się złapać i7 620m/640m. Są wyżej taktowane. To samo robiłem na jednym ze swoich laptopów. Warto też pomyśleć o dysku ssd, wtedy komputer nabierze drugiej młodości. O zasilacz się nie martw tutaj działa to trochę inaczej niż w przypadku komputerów stacjonarnych. Wszystko będzie ok.

Nad ssd-kiem też myślałem tyle,że to kosztuje no chyba że kupować używany ale czy jest sens kupować używany ssd co z jego żywotnością?
Szkoda że karta jest zlutowana z płytą i nie można jej w domowych warunkach wymienić nawet w serwisie to chyba mało bezpieczne :confused:
Na te chwilę + 2 GB pamięci będzie akurat.
Czytałem też że w przypadku wymiany procesora w lapku może coś się nie zgadzać w BIOSIE prawda to?

Tutaj jest I7 http://allegro.pl/procesor-intel-i7-620m-i6922844398.html#thumb/1

Bardzo rzadko spotykana sytuacja. Hm55 to chipset który od samego początku w biosach miał wgraną obsługę praktycznie wszystkich modeli dostępnych na tą podstawkę. Ssd i tak warto mimo ceny. Te dyski dają bardzo dużo. Po używkę ssd raczej bym nie sięgnął. Co do karty to jej nie ruszałem. Patrząc na Twój raport to widzę że jedyną jaką posiadasz to zintegrowana. Czyli jak wymienisz procesor to wymienisz także kartę na wydajniejszą. Nie licz jednak na cuda. Co do tego i7 - cena słaba.

1 polubienie

Myślę że po dołożeniu i 7 albo i 5 ramu i ssd komputer będzie o wiele mocniejszy ale grafa mnie martwi :confused:

Zobacz co dopisałem poprawiając mój post. Karta zintegrowana.

1 polubienie

aha czyli procesor jest zintegrowany z układem graficznym dobrze myslę ?

Tak.

1 polubienie

Nie liczę na cuda bo i teraz nawet nieźle hula po zainstalowaniu czystego win 10 ale chce mu wymienić ten procek i dolozyć ramu bo myślę że to ma sens bo ten laptop jest głównie do lekkich zadań do gier mam PC z Ryzen 5 1600 i GTX 1070 od ZOTACA .

Dziękuję ci bardzo za pomoc :slight_smile:

Nie daje rady. Po wymianie zobaczysz że zacznie dopiero dawać radę. Różnica będzie bardzo odczuwalna. A po zakupie ssd… jeżeli jeszcze nie masz w stacjonarne… Wtedy będzie dopiero szok.

1 polubienie

Mam SSD w PC w dobrym PC musi być SSD :smiley: rzeczywiście do PC z SSD się nie umywa jak się postawi system na ssd-eku jest szybko mimo że mam niewielki SSD 128 GB(wiem im mniejszy tym gorzej bo miejsce się kończy szybko sam win 10 z aktualizacjami zżera coś koło 40 GB) na 256 GB nie było mnie stać oprócz tego talerzówka klasycznie 1 TB :smiley:

Wymiana HDD w lapku się przyda bo bolączką HDD jest zużycie 100 % które wraca jak mantra na SSD tego nie ma.

Laptop to nie stacjonarka i nie tak prosto z wymianą CPU, problem bios + chłodzenie.

Dokładny typ laptopa i jaki masz CPU?

Edit:

CPU znany:

Laptop to eMachines eME732Z

Z tego co widzę seryjnie to max CPU P6200

Ale widzę też I3 370 m i I5 480 m i ewentualnie spróbuj z tym?

Edit:

A w/g specyfikacji:

CPU and chipset

Mobile Intel® HM55 Express Chipset

eME732

Intel® Core™ i-350M/i3-370M/i3-380M processor
(3 MB L3 cache, 2.
26/2.40/2.53 GHz, DDR3
1066 MHz, 35 W), supporting Intel® 64
architecture, Intel® Smart Cache

eME732G

Intel® Core i-350M/i3-370M/i3-380M processor
(3 MB L3 cache, 2.26/
2.4/2.53 GHz, DDR3 1066
MHz, 35 W), supporting Intel® 64 architecture, Intel® Smart Cache

eME732Z/eME732ZG

Intel® Pentium® processor P6100/P6200 (3 MB L3
cache, 2/2.13 GHz, DDR3 1066 MHz, 35 W),
supporting Intel® 64 architecture, Intel® Smart Cache

http://rdp.electronicsrevived.com/manuals/Laptops/Acer/eMachines_E732_service%20guide.pdf

Na starym CPU najpierw wgraj najnowszy bios.

czyli próbować z I3 370 m i I5 480 m czy z P 6200?

Nie wiem, ja bym zaczął od pozycji 2 - 3 bez sensu, bo niewiele szybszy od Twojego.

Dobrze a więc zdecydowałem się na wymianę bo pojawiły się pieniądze i czas a więc niech ktoś mi pomoze wybrać pamięci i procesor czy to się nada?

https://allegro.pl/listing?string=8GB%20GOODRAM%202x4%20GB%20SODIMM%20DDR3%20PC3-8500%201066MHz%20L7&order=m&bmatch=baseline-ele-1-3-0725

a może to

W kwestii procesora to Intel® Core i-350M/i3-370M/i3-380M będą kompatybilne?
Z tego co widzę to seryjnie P6100/6200, a jeżeli będą to który wybrać a może iść w i 5 tylko czy nie będzie się to zbytnio grzało bo P 6100 ma z 60-70 stopni mniej więcej w stresie?