Wymiana procesora w laptopie

Witam,
Posiadam laptopa Samsung NP300E5A, a w nim mam procesor Pentium B950 2x2,10 GHz, ogólnie widziałam na serwisie aukcyjnym ten sam model laptopa, lecz z procesorami i3/i5, czyli jest możliwość wymiany procesora na inny model tak?
Myślę ze tak można wymienić, ale mam jedno ale, moje gniazdo to PGA988, a procesora i5 PPGA988 więc będzie pasować?

Mój procesor:

A tym jestem zainteresowana:

Tu masz zamienniki, TYLKO wszystkie z TDP 35 W.

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Pentium_Dual-Core_Mobile/B950.html

Może wymienić na wyższe TDP niż 35W, ale lepiej skorzystać innego chłodzenia. Może wsadzić nawet i7, ale ograniczył bym się do tych z TDP 45W.

@JNJN
Przejrzałam listę, jest na niej ten model i5-2430M czyli można go wymienić.

@anon64914833
Faktycznie i7 tez można, ale cena zapewne jego będzie wysoka, z innego chłodzenia?
W tym laptopie to tylko jest fabryczny wentylator, to chyba innego nie da się zamontować.

Praktycznie wszystko pod PGA988 wejdzie, aktualnie procesory są zabezpieczone termicznie więc przegrzać się nie powinno, obniży taktowanie przy podwyższonej temperaturze lub w najgorszym wypadku się wyłączy.
Nie sądzę jednak aby producent stosował różne układy chłodzenia dla tej samej płyty więc problemów z wydajnością chłodzenia być nie powinno.

Pobierz program CPU-Z i wrzuć screen z zakładki Mainboard. Jak masz chipset HM70, to nie wymienisz procesora na lepszy.

I próbuj z tym. Co z tego, że wymienisz na mocny CPU, jak nie… będziesz mógł z niego korzystać!!! bo laptop będzie nie do użytku z powodu temperatur - to nie stacjonarka.

Zauważ że rozmawiasz z kobietą.

Temat już nie aktualny, laptopa sprzedałam;)
Teraz się muszę rozejrzeć za czymś nowszym;)