Wymiana procesora w laptopie

(anonimowa727) #1

Witam,
Posiadam laptopa Samsung NP300E5A, a w nim mam procesor Pentium B950 2x2,10 GHz, ogólnie widziałam na serwisie aukcyjnym ten sam model laptopa, lecz z procesorami i3/i5, czyli jest możliwość wymiany procesora na inny model tak?
Myślę ze tak można wymienić, ale mam jedno ale, moje gniazdo to PGA988, a procesora i5 PPGA988 więc będzie pasować?

Mój procesor:

A tym jestem zainteresowana:

(JNJN) #2

Tu masz zamienniki, TYLKO wszystkie z TDP 35 W.

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Pentium_Dual-Core_Mobile/B950.html

(Przemo78) #3

Może wymienić na wyższe TDP niż 35W, ale lepiej skorzystać innego chłodzenia. Może wsadzić nawet i7, ale ograniczył bym się do tych z TDP 45W.

(anonimowa727) #4

@JNJN
Przejrzałam listę, jest na niej ten model i5-2430M czyli można go wymienić.

@Przemo78
Faktycznie i7 tez można, ale cena zapewne jego będzie wysoka, z innego chłodzenia?
W tym laptopie to tylko jest fabryczny wentylator, to chyba innego nie da się zamontować.

(daras28-82) #5

Praktycznie wszystko pod PGA988 wejdzie, aktualnie procesory są zabezpieczone termicznie więc przegrzać się nie powinno, obniży taktowanie przy podwyższonej temperaturze lub w najgorszym wypadku się wyłączy.
Nie sądzę jednak aby producent stosował różne układy chłodzenia dla tej samej płyty więc problemów z wydajnością chłodzenia być nie powinno.

(Jaro070) #6

Pobierz program CPU-Z i wrzuć screen z zakładki Mainboard. Jak masz chipset HM70, to nie wymienisz procesora na lepszy.

(JNJN) #7

I próbuj z tym. Co z tego, że wymienisz na mocny CPU, jak nie… będziesz mógł z niego korzystać!!! bo laptop będzie nie do użytku z powodu temperatur - to nie stacjonarka.

(daras28-82) #8

Zauważ że rozmawiasz z kobietą.

(anonimowa727) #9

Temat już nie aktualny, laptopa sprzedałam;)
Teraz się muszę rozejrzeć za czymś nowszym;)