Wymiana procesora w płycie Asus P5B-VM SE

Jakim programem odtwarzasz? Jaki format pliku?
Ja używam dwóch: mpc-hc i smplayer i jak dotąd wszystko działa.

Program to SMPlayer a plik był w formacie MP4.

Pobierz z prawej strony wersję portable 32bit i sprawdź czy otwiera.

Oczywiście znam tę aplikację, lecz nie testowałem jej w tym zakresie. Spróbuję, lecz ponieważ do rzeczonego komputera nie mam w tej chwili dostępu, będę mógł sprawdzić to za dwa dni. Czy ma znaczenie w tym kontekście jakiego programu użyję? SMPlayer należy do tych, który najbardziej cenię.

Nie wiem, proponuję ten program tylko dlatego, że mi wszystko do tej pory odtworzył.

Zatem przeprowadzę ten eksperyment i powiadomię o jego wyniku tak szybko jak to możliwe.

Zakończyłem już test i z nieznanych mi powodów SMPlayer na 32-bitowym Windows XP nie daje rady w przypadku pliku jakości WQHD. Media Player Classic umożliwia odczyt rzeczonego materiału.

Postanowiłem powrócić do wątku wydajności w przypadku SMPlayera dla nagrań o jakości WQHD. Zgłosiłem sprawę na forum poświęconym tej aplikacji i tam powiadomiono mnie, że remedium będzie zwiększenie liczby wątków dekodowania w sekcji „Wydajność”. Domyślnie wynosi ona 1, lecz poniesienie jej do poziomu 2 rozwiązało problem. Dodam jeszcze, że w przypadku VLC media player (na tym samym sprzęcie) synchronizacja obrazu z dźwiękiem przebiegała bez zarzutu. Stąd wnioskowałem, że sprzęt jest dostatecznie wydajny a źródło obserwowanego problemu tkwiło w oprogramowaniu