Wymiana procesora x2 na x4 wzrost wydajności?

Witam, aktualnie mam taki sprzęt jak w podpisie ( płyta gł. Gigabyte GA-MA74GM-S2H ) zamierzam mojego proca Athlon 5000 + wymienić na takie coś: http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-x … 93519.html jest atrakcyjna cena a na wymianę płyty głównej, pamięci itp mnie już nie stać :wink: jaki będzie wzrost wydajności po wymianie na taki procesor ? duży ? średni a może żaden…, chodzi mi np. o grę Gta IV i inne, aktualnie mam ok. 20-25 fps na 1440x900 - detale Średnie i gra się nie przycina ( oczywiście wszystko lekko podkręcone ) do tego zamierzam kupić kartę graficzną Radeon 4850 i myślę że narazie wystarczy, trochę namieszałem - a więc komputer po przemianie będzie taki:

Gigabyte GA-MA74s2h

AMD AM2 Phenom x4 2.4 GHZ

DDR2 800MHZ CL5 - 3Gb GOODRAM

ATI Radeon 4850 - 512mb/256 bit

Dysk 1TB Seagate

Zasilacz 500 Watt Modecoom ( aktualnie mam 350 Wat Modecom Premium i nie ma żadnych problemów… )

Czy dam radę zagrać w Gta IV w 1920x1080 na High detalach ?

Obliczyłem że Procek+ grafa będzie pobierała 200 wat 12v a zasilacz ma 320 wat na 12v - zasilacz da radę ?

Na High detalach w GTA IV nie zagrasz. Grafika musi mieć min. 1 GB dla najwyższych ustawień obrazu. Można się jeszcze przyczepić zasilacza 8)

Na swoim sprzęcie grałem na średnich w GTA IV.

Polecam sprawdzić najpierw kompatybilność nowego procesora z płytą główną. Niestety jak to mówia w czechach “to se ne da panocku”…

No chyba że masz akurat wersję AM3 :slight_smile:

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2775 :wink: jest obsługa am3 :slight_smile: do 95 Watt, czyli nie jest źle

hmmm lepszy ten Phenom co podawałem na początku czy może AMD Athlon II X4 630 2.8GHz BOX ??? są w podobnej cenie Phenom więcej Cache, Athlon 400MHZ więcej . Co wy wybraliście ?

Szczerze mówiąc wybrałbym Athlona II X4, pierwsze phenomy nie podkręcały się dobrze więc nie wykrzesałbyś z niego zbyt wiele, po drugie w grach liczy się czestotliwość a Athlon II X4 ma jej więcej :slight_smile:

Nie, przepraszam, ta edycja phenoma jest w porządku. Aczkolwiek jeśli płyta ma pewne ograniczenie 95W to nie wiem jak wyglądałaby sprawa z podkręcaniem. Mogłoby być źle dla płyty głównej?

Tzn nie tak do końca ma ograniczenie 95 Watt bo w tabeli jest parę procesorów co biorą 125 Watt i działają więc nie wiem :slight_smile: