Wymiana procesora

Witam, posiadam tę o to płytkę główną http://www.uno.pl/t_438/ga-7vt600-rz/

Do niej podłączony jest procesor AMD Athlon XP 2400+

Chciałbym zmienić procka na coś lepszego, tylko nie wiem czy moja płyta główna przyjmie lepsze procki.

Czy takie coś http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD … ,id,31760/

weszło by na moją płytę główną?

Ile masz na modernizacje komputera???

Ten proceosr jest na AM2 a ty masz płyte główną na socket A więc Ci nie wejdzie ten procek na tego gigabyta

Cena nie gra roli 8)

Twoja płyta obsługuje tylko procesory z gniazdem Socket A. Najmocniejszy z tej rodziny był chyba AMD Barton 3200+. Nie opłaca się już inwestować w rozbudowę tego zestawu. Procesor, który podlinkowałeś wymaga płyty z gniazdem AM2.

szlak mnie trafia jak ktoś tak pisze, jak cena nie gra roli to dlaczego pytasz się czy proc zmieści się na tą mobo, od razu modernizuj kompa od początku i kupuj wszystko najdroższe ;/ :x

Chcesz wymienić proca musisz wymienić i ram i grafę.

No widzisz. Jakbym kupił nowy zestaw byłbym o 700zł do tylu. Chyba wiesz, że windows OEM jest przypisywany do płyty głównej? Nie dość, że nie będę mógł wykorzystać zakupionego XP (strata 350zł), to będę musiał kupić kolejnego za 350zł. Jest w tym jakiś sens?

P.S. Linuxa nie trawie i nie mógłbym pracować na takim ■■■■’cie.

dalej nie rozumiem ;/

no jak cena nie gra roli to chyba i na nowy system Cię stać chyba sam tak napisałeś, że cena nie gra roli.

kupujesz cały zestaw i może sprzedawca da Ci oem’ke…

co Ty nie powiesz, a może nie umiesz się tym obsłużyć? ;/

Panowie! Nie rozumiem po co ta dyskusja ??

Wojtano pyta się wyraźnie o procesor (niezależnie od ceny) do swojej płyty głównej a nie o porady typu “zmień komputer na inny”

Twoja płyta obsłuży maksymalnie: AthlonXP 3200+(Barton,.13u)

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … uctID=1763

Dość ciężko go już znaleźć ale na allegro widziałem kilka aukcji.

Pozdrawiam

Kupuj się 2500+ przestawia szynę na 200 i jest 3200+ :wink:

Dzwonisz do MS, podajesz powód zmiany płyty np spalenie i dostajesz nowy klucz.

Lepsze od Windowsa, poważne kompy które nie mają prawa się zawieszać stoją na pingwinach. Sie nie umie zainstalować to się narzeka.

dokladnie tak. kolega nie mial stycznosci z systemem. ja dopiero zaczynam na uczelni i jestem zachwycony jego mozliwosciami. sa o wiele wieksze niz XPka!

Korzystałem już z dystrybucji Mandriva i Ubuntu. Niestety żaden z owych systemów nie przypadł mi do gustu. W dodatku nie ma na niego odpowiedników (programów) których potrzebuje do codziennej pracy.

Ee… też tak mówiłem. Jak się zmobilizowałem, skonfigurowałęm, ustawiłem, zaktualizowałem to chodzi bardzo dobrze. I równie dobrze mi się na nim pracuje.

Co do za soft? Nie słyszaleś o Winie?

Co do za soft? Nie słyszaleś o Winie?

A słyszałeś, że Wine i ta cała Cedega są tylko emulatorami? W dodatku spowalniają działanie aplikacji. Dla mnie korzystniejszy jest Windows XP.

Pozatym nie podoba mi się interfejs Linuxa. U mnie o wiele stabilniej chodzi XP od np. Ubuntu…

wolisz Windowsa - okej, ale nie musisz od razu Linuksa nazywać shitem…

tylko o to chodzi.