Wymiana procesora

Mam w tej chwili procesor AMD SEMPRON 3000+ 1.6 GHz, chciałbym wymienic go na jakiegoś lepszego myslalem o AMD SEMPRON 3600+ nie wiem ile dokładnie ma GHz. Co mi polecacie? Co do kasy… Hmmm… Mam około 150 zł ale myśle że troche ponad to moge wyjechac, byle nie za duzo :stuck_out_tongue:

PS.

AM2

Po co zmieniać jednego semprona na drugiego z większym zegarem… różnice możesz zmienić poprzez oc chociaż i tak dużej zmiany nie zauważysz.

podaj jaką masz płytę główną.

ekhm

a jak to sprawdzic? :expressionless:

CPU-Z zakładka mainboard / paragon od kompa / sprawdzić everestem

jakby go podkręcił do 2,5 GHz to zauważy

Nie lepiej dołożyć z 40-50 zł i kupić Athlona 64 X2 4000+ 2.1 GHz ?? moim zdaniem lepiej się na tym wyjdzie.

Jeśli masz socket AM2 to po co ładować w starego Semprona? albo kup do niego lepsze chłodzenie i podkręć do ponad 2GHz albo kup Athlon X2 4000+ i problem z głowy!pozdro!

Semprony mają Socket 754 więc jeżeli chcesz kupić ATHLONA X2 4000+ to czeka Cię wymiana płyty głównej …

:lol:

semprony były wydawane na wszystkie sockety od s462(A) są pod s.A, są pod s.754, są pod s.939 są również i pod Am2 ;]

a jakby ktoś nie wierzył:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_proc … 3w_Sempron

to jak ja mam podkrecic ten procesor?

moze mi ktos wytłumaczyc krok po kroku jak to zrobic?

Wałkowane dużo razy a jeszcze więcej poradników na :google:

Uwierz mi, że w takim poradniku będzie lepiej wytłumaczone jakby ktoś miałby Tobie tłumaczyć. Znajdź coś i jedziesz.