Wymiana procesora

Cześć,

do tej pory posiadałem Semprona 1800+, wymieniłem go na Athlona XP 3000, i problem polega na tym, ze po włożeniu nowego procesora, komputer resetuje się zaraz po załadowaniu się systemu (tzn. po okienku ładowania, przed ekranem logowania). W Biosie przestawiłem mnożnik na 11 no i komputer uruchomił się bez problemu. Z tym, ze teraz procesor jest widziany jako Athlon XP 2500+ 1,7 gHz. Jaka może być przyczyna, ze nie chce ruszyć na pełnych obrotach?

Płyta główna: Epox EP-8RDA+

Po zamontowaniu procesora wejdź do Biosu i ustaw “Default settings”. Jeśli to nic nie da zrób update biosu do najnowszej wersji.

Płyta główna nie obsługuje tak szybkiego proca - może pomóc upgrade BIOSu,o ile jest nowszy BIOS do tej płyty,może być problem z dostarczeniem odpowiedniego napięcia do procesora,za słabe chłodzenie.

W instrukcji płyty jest napisane, że obsługuje Athlony do 3000.

Co do default Settings, to tak też robiłem, nic nie pomaga. Podrzuci ktoś jakiś sprawdzony sposób aktualizacji Biosu? Nigdy tego nie robiłem,a ponoć takie proste to to nie jest, nie chciałbym żeby zaraz wszystko padło.

Z reguły jest tak, że pobiera się plik exe. Wystarczy włożyć dyskietkę, uruchomić go i wtedy wypakuje program do wgrania biosu i plik .bin z biosem i wystarczy zabootować z tej dyskietki, a reszta się zrobi sama. Przede wszystkim, od tego trzeba zacząć, że po wymianie procesora, tak samo jak i płyty głównej należy zainstalować system od nowa. Jak mi nie wierzysz, to zapytaj się kogokolwiek, kto się zna na tym i powie Ci to samo.