Wymiana procesora

(Konradpwlk13) #1

Witam.

Chciałbym wymienić procesor Intel Celeron D 3.06 GHz.

Zasilacz :

• AC INPUT : 220 - 240v

• Max DC OUTPUT : 350v

Płyta Główna:

• GA-8TRC410MF

Karta Graficzna:

• Gainward Nvida Geforce 9500GT 512 MB DDR2

Czy ten sprzęt ,, udźwignie" jakiś lepszy procek

np Intel Core 2 Quad / Duo

lub Pentium 4 lub D

Potrzebny mi procek pod Gothica 3 i StraCrafta II

Proszę o szybką odp.

(rgabrysiak) #2

Nie warto inwestować w tak stary sprzęt to raz, a dwa jeżeli nadal się upierasz na wymianę procesora to do gier powinieneś wymienić kartę graficzną.

Moim zdaniem jest to nieopłacalne i lepiej zacząć zbierać fundusze na nowy komputer.

(luger) #3

Core2 Quad i Core 2 Duo pobierają tyle samo albo mniej mocy, dlatego spoko możesz procka wymienić. Tylko czasem nie na Pentium 4 bo to nie ma sensu. Po wymianie StarCrafowi 2 na pewno się poprawi, co do innych gier to cudów się nie spodziewaj z tą kartą graficzną. Sprawdź najpierw jakie procesory obsługuje twoja płyta główna i zwróć uwagę na wersję biosu. Przy modelu procesora powinno być “since bios”, czyli od tej wersji biosu procesor jest obsługiwany przez płytę.

(Konradpwlk13) #4

Komputera nowego nie kupie (nie ma kasy) to po pierwsze a po drugie ja nie gram w jakieś nowe gry np. GTA 5 lub inne gry. Karta graficzna jest na razie dobra a jeśli wymienić to co polecacie do tego sprzętu ?? Luger czy możesz powiedzieć trochę bardziej jaśniej bo ja jestem zielony w tym temacie.

(Veers) #5

Bo ja wiem … nie przypominam sobie wersji tych procesorów dla gniazda 478 …

(luger) #6

Celerony D są na S478 i S775, nie wiem jakie gniazdo ma ta płyta, jeżeli socket 478 to w ogóle nie ma co kombinować z wymianą procka bo pozostaje jedynie Pentium 4, najmocniejszy model chowa się nawet do Pentium dual core 2140 1,6 Ghz

(vanderneels) #7

Jak nie masz kasy, to zainwestuj w coś takiego:

http://allegro.pl/gigabyt-ga-m61vme-s2- … 07288.html

(jak masz DDR2, to będą pasować)

lub

http://allegro.pl/pl-gl-gigabyte-ga-m61 … 16633.html

lub

http://allegro.pl/asus-p5vd2-core2duo-e … 74752.html

(Konradpwlk13) #8

Socket to 775 LGA (sorka zapomniałem napisać) :slight_smile:

Dodane 22.05.2013 (Śr) 15:43

Bo nie chce wyrzucić kasy w błoto. Chce wiedzieć czy ten procek wlezie do moje płyty głównej ponieważ mój celeron już nie dżwiga powoli. wszystko do podanych gier na górze jest dobre tylko nie procek a Ramy to SDRAM 2 GB.

(luger) #9

Sprawdź jakie procesory obsługuje płyta główna, a napisałem już, że C2Q i C2D zasilacz udźwignie.

(Konradpwlk13) #10

Nie ma jej nawet na stronie Gigabyte . Nie umie jej znaleźć. :frowning:

(sadaj72) #11

Ta płyta to jakiś totalny szrot i chyba OEM, ciężko w ogóle znaleźć jakąś specyfikacje.

Podobno obsługuje DDR1 :twisted:

(Veers) #12

O ile mnie pamiec nie myli, to ta plyta jest produktem gigabyte dla Fujitsu, obsluguje pamieci ddr 1 i posiada jednak gniazdo 478… Z drugiej zas strony nie kojarzę CeleronaD o takim taktowaniu pod to gniazdo… Gdzies tu jest jakaś niescislosc.

EDIT

a jednak pamiec mnie myli - to jest płyta pod 775, ale wsparcie kończy na P4.

(Konradpwlk13) #13

Czyli pójdzie tylko P4 ?

Dodane 22.05.2013 (Śr) 17:14

Ale P4 jest lepsza od Celerona i działa w Gothic 3 i StraCraft II :slight_smile: Więc to mi starczy a za rok i tak nowy komp (może) . Tylko pyt czy zadziała ;/

Dodane 22.05.2013 (Śr) 17:15

Przynajmniej koszty będą o wiele niższe :slight_smile:

Dodane 22.05.2013 (Śr) 17:17

Gdzie można kupić P4 (allegro nie ufam w sprzecie elektronicznym zabardzo ) ;/

??

Dodane 22.05.2013 (Śr) 17:20

Teraz co lepsze 4 czy D ??

(sadaj72) #14

Kup zestaw pentium g2020 + płyta + 4GB DDR3, koszt to ~450zł, w przyszłości wymienisz jedynie procesor na coś mocniejszego np. i7.