Wymiana procesora

Witam.

Chciałbym wymienić procesor Intel Celeron D 3.06 GHz.

Zasilacz :

  • AC INPUT : 220 - 240v

  • Max DC OUTPUT : 350v

Płyta Główna:

  • GA-8TRC410MF

Karta Graficzna:

  • Gainward Nvida Geforce 9500GT 512 MB DDR2

Czy ten sprzęt , udźwignie" jakiś lepszy procek

np Intel Core 2 Quad / Duo

lub Pentium 4 lub D

Potrzebny mi procek pod Gothica 3 i StraCrafta II

Proszę o szybką odp.

Nie warto inwestować w tak stary sprzęt to raz, a dwa jeżeli nadal się upierasz na wymianę procesora to do gier powinieneś wymienić kartę graficzną.

Moim zdaniem jest to nieopłacalne i lepiej zacząć zbierać fundusze na nowy komputer.

Core2 Quad i Core 2 Duo pobierają tyle samo albo mniej mocy, dlatego spoko możesz procka wymienić. Tylko czasem nie na Pentium 4 bo to nie ma sensu. Po wymianie StarCrafowi 2 na pewno się poprawi, co do innych gier to cudów się nie spodziewaj z tą kartą graficzną. Sprawdź najpierw jakie procesory obsługuje twoja płyta główna i zwróć uwagę na wersję biosu. Przy modelu procesora powinno być “since bios”, czyli od tej wersji biosu procesor jest obsługiwany przez płytę.

Komputera nowego nie kupie (nie ma kasy) to po pierwsze a po drugie ja nie gram w jakieś nowe gry np. GTA 5 lub inne gry. Karta graficzna jest na razie dobra a jeśli wymienić to co polecacie do tego sprzętu ?? Luger czy możesz powiedzieć trochę bardziej jaśniej bo ja jestem zielony w tym temacie.

Bo ja wiem … nie przypominam sobie wersji tych procesorów dla gniazda 478 …

Celerony D są na S478 i S775, nie wiem jakie gniazdo ma ta płyta, jeżeli socket 478 to w ogóle nie ma co kombinować z wymianą procka bo pozostaje jedynie Pentium 4, najmocniejszy model chowa się nawet do Pentium dual core 2140 1,6 Ghz

Jak nie masz kasy, to zainwestuj w coś takiego:

http://allegro.pl/gigabyt-ga-m61vme-s2- … 07288.html

(jak masz DDR2, to będą pasować)

lub

http://allegro.pl/pl-gl-gigabyte-ga-m61 … 16633.html

lub

http://allegro.pl/asus-p5vd2-core2duo-e … 74752.html

Socket to 775 LGA (sorka zapomniałem napisać) :slight_smile:

Dodane 22.05.2013 (Śr) 15:43

Bo nie chce wyrzucić kasy w błoto. Chce wiedzieć czy ten procek wlezie do moje płyty głównej ponieważ mój celeron już nie dżwiga powoli. wszystko do podanych gier na górze jest dobre tylko nie procek a Ramy to SDRAM 2 GB.

Sprawdź jakie procesory obsługuje płyta główna, a napisałem już, że C2Q i C2D zasilacz udźwignie.

Nie ma jej nawet na stronie Gigabyte . Nie umie jej znaleźć. :frowning:

Ta płyta to jakiś totalny szrot i chyba OEM, ciężko w ogóle znaleźć jakąś specyfikacje.

Podobno obsługuje DDR1 :twisted:

O ile mnie pamiec nie myli, to ta plyta jest produktem gigabyte dla Fujitsu, obsluguje pamieci ddr 1 i posiada jednak gniazdo 478… Z drugiej zas strony nie kojarzę CeleronaD o takim taktowaniu pod to gniazdo… Gdzies tu jest jakaś niescislosc.

EDIT

a jednak pamiec mnie myli - to jest płyta pod 775, ale wsparcie kończy na P4.

Czyli pójdzie tylko P4 ?

Dodane 22.05.2013 (Śr) 17:14

Ale P4 jest lepsza od Celerona i działa w Gothic 3 i StraCraft II :slight_smile: Więc to mi starczy a za rok i tak nowy komp (może) . Tylko pyt czy zadziała ;/

Dodane 22.05.2013 (Śr) 17:15

Przynajmniej koszty będą o wiele niższe :slight_smile:

Dodane 22.05.2013 (Śr) 17:17

Gdzie można kupić P4 (allegro nie ufam w sprzecie elektronicznym zabardzo ) ;/

??

Dodane 22.05.2013 (Śr) 17:20

Teraz co lepsze 4 czy D ??

Kup zestaw pentium g2020 + płyta + 4GB DDR3, koszt to ~450zł, w przyszłości wymienisz jedynie procesor na coś mocniejszego np. i7.