Wymiana procesora

Mam taki procek Intel(R) Core™2 Duo CPU T7300 @ 2.00GHz 2.00 GHz.Czy jest lepszy procek wydajniejszy ?

Całe mnóstwo.

A konkretnie mam stary laptop.

konkretnie to musisz wymienić całego laptopa a nie procesor w nim.

Nie będę wymieniać laptopa bo mam słaby procesor.

Cały laptop jest słaby. To co masz aktualnie to jest złom, muzeum. Tego nie da się uratować żadną wymianą procesora. Czas odesłać ten sprzęt na zasłużoną emeryturę. Nie ukręcisz z tego bata.

@Sidkwa dobrze mówi, chipsety stosowane w parze z tym procesorem nie pozwolą na jakąś sensowną rozbudowę.

@j88 pewnie kupisz trochę lepszy procesor z takim samym TDP, który będziesz mógł zamontować w laptopie bez zmiany układu chłodzenia ale różnicy w takim przypadku i tak nie zauważysz. Ilość pracy nie będzie warta rezultatu. Co to za laptop (marka, model)? Wrzuć screeny z zakładek CPU, Memory i Mainboard z programu CPU-Z.

Laptop HP 6599ew.
Ram 4GB DDR2 333MHz (333x2=667
Płyta Główna QUANTA 30D2
Wersja płyty głównej 79.2E

Lepiej kupić używany nowy laptop.

Czepiam się ale takie coś nie istnieje.
Albo coś jest nowe albo używane. :wink:

Od biedy możesz wstawić sobie 240 SSD i będzie odczuwalnie szybciej system startował. :wink:
Co do inwestycji, to gdyby to jeszcze był desktop, to byś może jakiegoś Quada za 30 zł wbił i przedłużył mu agonię o roczek lub dwa. Jednak w laptopie masz różncie między prockami w granicach błędu pomiarowego, oczywiście według współczesnych standardów. :wink:
Czyli… oddaj go dzieciom/babci do oglądania pobranych na dysk filmów/pisania prac zaliczeniowych/emaili.

No, to jest mocny argument :slight_smile:

Daj zrzuty ekranu/screeny.

Daje zrzuty ekran
Memory
Mainborad

Jeszcze jeden .
CPU

Tutaj masz procesory które obsługuje twoja płyta.
Ptaszek czerwony - nieobsługiwany, żółty - może nie zadziałać, zielony - obsługiwany.
Jak sam widzisz wybór masz niewielki. Wkładając nawet najmocniejszy procesor z tej listy nie uzyskasz nawet wzrostu wydajności o 5%. Gra nie warta absolutnie świeczki.

https://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/PM965_Express.html