Wymiana procesora

Zacznijmy od pytania podstawowego podłączyłeś monitor?
Oraz czy komputer wydaję jakieś dźwięki czy uruchamia się normalnie?

Monitor został sprawdzony podpinając konsole do niego wszystko działa kabel z monitora podpinałem do karty graficznej.

Komputer się uruchamia chłodzenie się kręci

Głośniczek podpięty pod płytę? Wydaje jakieś dźwięki po włączeniu komputera? Monitor oczywiście podłączyłeś pod dedykowaną kartę graficzną, a nie pod port w płycie głównej?

Nie chodziło mi, że monitor nie działa (chociaż dobrze, że sprawdziłeś) tylko może podczas wymiany procesora kabel pomiędzy monitorem a komputerem nie jest np. dociśniety lub jeżeli to tv to jest na złym źródle

Pod kartę podloczylem a pod głośnik nie miałem okazji

Kabel sprawdzałem czy dobrze dopięty sprawdzałem jeszcze inny kabel

A podczas wymiany procesora odpinałeś coś? Jak np. zasilanie karty graficznej?

Na początku wymieniłem tylko procesor jedynie co to chłodzenie procesora od płyty głównej

Okazało się było zwarcie na procesorze
Procesor na gwarancję do AMD a jak się nie uda to jakieś inne pomysły oprócz reklamacji

Wysłałeś już? Generalnie rękojmia w sklepie byłaby korzystniejsza (odstąpienie od umowy, towar niesprawny lub wymiana).

Jeszcze nie ale również myślałem o rękojmie dziękuję za pomoc

[Rękojmia – Prawa konsumenta (uokik.gov.pl)]
(Rękojmia – Prawa konsumenta)

:wink:

1 polubienie

Gdy masz coś napisać, ale ktoś to zrobił za ciebie :grin:

A to nie było z twojej winy. Wiem że to głupie pytanie, ale czy odłączyłeś kompa od prądu gdy to robiłeś?

Tak oczywiście

Jest czarny ekran, ale komputer chodzi czy jak?

Ogólnie problem był z płytą główną i z prockiem procek został już zwrócony a płyta udało się uratować więc w sumie mogę już zamknąć temat dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.