Wymiana procesora

Kupiłem nowy procesor i go wymieniłem. Na początku był czarny ekran więc chciałem dać stary procesor ale też był czarny ekran
Procesor stary ryzen 3 1200
Procesor nowy ryzen 5 1600af
Płyta główna a320m s2h rev 1.1
Proszę o pomoc

reset bios na początek/ ustawienia fabryczne/

Czarny ekran mam

Wyciągałem już baterie też nie działa

jaka karta,czy integra?

Gtx 1660 6gb
Dodatkowo będę chcial jeszcze Windowsa przez pendrive zainstalować i tam spróbuję do fabrycznych ustawień

Ogólnie Ryzen 1200 i 1600 af to inne generacje, więc płyta A320 , szczególnie gdy stary bios, nie obsłuży. :wink:

W tych Ryzenach co on ma nie ma Integry.

Czyli płytę wymienić na lepszą?
Dodatkowo dlaczego poprzedni procesor również nie działa skoro rano działał

Trzeba było BIOs/UEFi zaktualizować na starym procesorze rano. Nie zrobiłeś tego, wsadziłeś nowszy model innej generacji i mogłeś uwalić, miejmy nadzieje, ze tylko płytę główną.

Wyciągnij na kwadrans

Godzinę trzymałem dalej nic wydaje mi się że płyta główna do wymiany i zobaczymy co dalej

Czy odłączyłeś od płyty wszystko poza grafiką na czas wyjęcia bateryjki?

Wyciągałem sama baterie i czekałem 15 minut później wyciągałem procesor na około 30 minut dalej nic

To tylko najgłupsze pytanie pod słońcem: wrzuć zdjęcie jak masz podłączone kable w środku i jak podpinasz kabel monitora, może cholera coś nie podpiąłeś?

PS. Procesor ze sklepu, czy „stan nieznany Aleszwindel.pl”.

Wrzucić zdjecia narazie nie mogę ale wszystko podłączone kabel od monitora do karty karta 8 pin procesor również podpięty 6 pin procesor z rtv zamówiony

Sprawdź dokładnie czy jak montowałeś procesory to zrobiłeś to poprawnie i na przykład nie złamałeś jakiegoś pinu który utknął w stockecie i teraz po prostu żaden procesor wspierający czy nie po prostu nie działa.

Piny sprawdzałem w procesorach ja i w na płycie głównej

Miałem na myśli: odłącz całkowicie zasilacz od gniazdka; razem z bateryjką odłącz dyski, pamięci, grafikę i wszystkie inne karty rozszerzeń, STARY procesor zostaw w gnieździe. Odczekaj kwadrans. Po ponownym włożeniu bateryjki, włóż samą kartę grafiki i pamięci i podepnij zasilacz - w taki sposób sprawdź. Jak ruszy, zaktualizuj BIOS i potem kombinuj z nowym procesorem.

1 polubienie

Przyjadę do domu to będę robić dziękuję za radę