Wymiana Procka AM2+ (4800+ na coś mocniejszego)

Witam wszystkich chcących pomóc

być może w niedługim czasie uda mi się odłożyć trochę kasy i chciałbym wymienić procesor, ponieważ wydaje mi się, że obecny trochę hamuje mój całkiem świeży zakup: MSI GTS250

W kilku testach widziałem, że np. na athlonie 4600+ z tą kartą wyciągane było 40+ klatek, a z bardziej wydajnymi procesorami dwa razy więcej, dlatego szkoda mi marnować tej karty

Obecny konfig kompa:

Płyta MSI K9A2 CF-F (chipset AMD 790X)

Procesor ahtlon x2 4800+ 2.5Ghz box (podkręcałem go do 3Ghz ale wywalał błędy i łapał już powyżej 60 stopni więc sobie darowałem. Stabilnie i bez problemu chodzi na 2.8, ale to nadal za wolno dla tej katy graficznej :confused: )

Pamięci A-Data Extreme 800Mhz cl5 2giga dual

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450 W

na tym jeszcze pracuje dysk sata 320giga +ata 160giga i nagrywarka

zastanawiałem się nad phenomem x2 550 BE, ale poczytałem testy i w tej samej cenie mogę mieć 3 rdzeniowego athlona, który chciał nie chciał bije wydajnością w grach tego phenoma :confused:

maxymalnie myślałem, żeby się szarpnąć na AMD ATHLON X4 630, lub coś w niższej cenie: AMD ATHLON II X3 440

będę bardzo wdzięczny za porady

athlon x4 w liczniku cena/wydajność bije wszystkich, a miałbyś go na trochę dłużej niż dwujajowego phenoma, którego prawdopodobnie zaraz musiałbyś wymienić.

no tak myślałem, więc będę zbierać na tego athlona raczej

dzięki