Wymiana procka! Co i jak?

Witam mam pytanko. Mam płyte główną Lucky Star K7VAT chipsey Via Apollo KT133. Mam zamontowany na niej procek Duron 700 MHz (7x100 FSB), chciał bym wymienić na durona 850-1000 MHz (płyta podobno ma do 1,2 GHz). Jezeli zakupie procek i osadze go w sockecie to czy musze konfigurowac cos w biosie i na płycie. Czy płyta sama wykryje że ma Durona 850 Mhz i bedzie działała prawidłowo??? Prosze o odp.

bios powinien wykryć prawidłowo,

ale zależy jaka jest cena tej wymiany bo prędkości zauważalnej według mnie nie zobaczysz, no chyba że wymienisz na ten z zegarem 1200…

jezeli plyta obsluzy ci procka to nie musisz nic manieniac, bios sam go wykryje

pamietaj zeby wyczyscic i nasmarowac radiator pasta termoprzewodzaca i na wszelki wypadek przeczysc tez procka - sa specjalne plyny

a tak przy okazji wie ktos ile taka pasta ma przydatnosci do uzycia, czy ma: raz otwarta zuzyc w ciagu 6miesiecy?

Dzwieki ! Zastanowie się jeszcze nad nową płytą na DDR i powyżej 1,2 GHz

Na tym Lucku pójdzie ci rzeczywiście max. 1200 ale tylko z oznaczeniem A1200AMS3B. Nie kupuj przypadkiem procka z oznaczeniem A1200AMS3C bo już nie ruszy.

To tylko tak gwoli ścisłości i przestrogi gdybyś chciał jednak dokupić procek do niej.

Pozdrawiam :smiley:

ELLO.

Oprócz smarowania pastą termoprzwodzącą itp pamiętaj, że po zmianie procka trzeba na nowo WINDOWSA postawić na kompie, bo bedzie wariował…

Tak niestety miałem i musiałem wrócic do starego procka, porobić kopie wszystkiego… Niepotrzebna qpa roboty…

Pozdrawiam ( i polecam kupić podkładkę Copper Shim. Nie musisz się martwić o ukruszenia jądra procka :-))

Tu masz link http://allegro.pl/item138014851_copper_ … 00_cu.html

możesz mnie uświadomić jak? Ja znam w rejestrze tylko jeden wpis odnośnie pamięci cache do przestaiwnia i to wsyztsko reszta nie ywmaga żadnego przestwiaani, ustawiania itp. ;]

ale ta podłakda jest fe :stuck_out_tongue: Troche gorzej cieppło jest odprowadzane. Aczkolwiek dla mniej zaawansowanych użytkowników bardzo dobra. :slight_smile:

W BIOS nic nie trzeba robić, chyba, że BIOS nie wykryje prawidłowo procka. Wtedy mnożnik/FSB trzeba przestawić.