Wymiana przedniego panelu i wyrobione śrubki nokia n95

(Dominik Hbo) #1

Kupiłem nową obudowę n95 i chciałem odkręcić przedni panel torxem 6 ale jest za duży wszędzie na necie było że będzie pasował wziąłem 4 i też jest za duży lecz do śrubek wewnętrznych w fonie pasuję idealnie 4 więc myślałem ze torx 3 będzie idealny ale takiego nie mam a na necie go nie mogę znaleźć wiec użyłem płaskiego śrubokręta i odkręciłem dwie śrubki przedniego panelu lecz pozostałe dwie nawet nie drgnęły i się lekko zjechały tzn. wyrobiły.Jak mam je teraz odkręcić?Próbować płaskim czy szukać mniejszego torxa? Jakimi torxami odkręcacie swoje panele?Proszę o linki na allegro.

Dziękuję za podpowiedzi.:smiley:

(Szczepaniakpila) #2

Napewno masz torxa???? Torx 6 odkręcisz 60-70% telefonów na rynku...to jakby to nazwać...w miarę uniwersalny śrubokręt do telefonów. Skąd masz ten torx? Kiedys kupiłem w "markecie" i nie pasował najlepiej kupować w pewnych sklepach a nie w marketach/na bazarach- Oni te torxy mają niedokładne. Nie odkrecaj płaskim bo popsujesz śruby i nic nie zrobisz torx powinieneś wsadzić i powinien iść gładko- NIC NA SIŁE!! Jak nie pasuje to nie ten śrubokręt. Nie rób na siłe bo poźniej nie odkręcisz

(klopas) #3

poszedłem do elektronicznego i wziąłem torx 6 i N95 da się nim rozkręcić, wiem z doświadczenia, z HTC możesz mieć problem bo czasem trzeba użyć torxa 5 i płaskiego... chyba coś nie tak ze śrubokrętem...

i jak uda ci się rozkręcić to uważaj na LCD bo nie jest zamocowany i można łatwo uszkodzić taśmę (lata na boki bo nie ma bolców...)

(Dominik Hbo) #4

Torx made in china wiec pewnie romiarowka zla inne ida gladko te wieksze srubki jak co bede musial kupic nowgo na allegro :confused: dacie jakiegos linka z dobrym torxem?

-- Dodane 02.03.2010 (Wt) 18:30 --

http://www.allegro.pl/item931230543_sru ... tanio.html ten bedzie dobry? a moze torx 5?

(Szczepaniakpila) #5

Pewnie że torx 6 pasuje bo to w miare uniwersalny torx do telefonów....

Kup torx 6 najlepiej kupić ciut drożej i mieć dobrego torxa niż mieć taniego i niedopasowanego...Tylko mam nadzieje ze tych śrubek juz nie zjechałeś?? :x

(klopas) #6

nawet wtedy da się to naprawić (podkleić śrubkę do śrubokręta, odkręcić i już :stuck_out_tongue: )

tylko nie zawsze jest możliwość kupna śrubek do danego telefonu

(Dominik Hbo) #7

Śrubki sredno zjechane ale napewno da sie odkrecic mniejszym torxem znaczy 6 Dziekuje za odpowiedz