Wymiana przedniego panelu i wyrobione śrubki nokia n95

Kupiłem nową obudowę n95 i chciałem odkręcić przedni panel torxem 6 ale jest za duży wszędzie na necie było że będzie pasował wziąłem 4 i też jest za duży lecz do śrubek wewnętrznych w fonie pasuję idealnie 4 więc myślałem ze torx 3 będzie idealny ale takiego nie mam a na necie go nie mogę znaleźć wiec użyłem płaskiego śrubokręta i odkręciłem dwie śrubki przedniego panelu lecz pozostałe dwie nawet nie drgnęły i się lekko zjechały tzn. wyrobiły.Jak mam je teraz odkręcić?Próbować płaskim czy szukać mniejszego torxa? Jakimi torxami odkręcacie swoje panele?Proszę o linki na allegro.

Dziękuję za podpowiedzi.:smiley:

Napewno masz torxa??? Torx 6 odkręcisz 60-70% telefonów na rynku…to jakby to nazwać…w miarę uniwersalny śrubokręt do telefonów. Skąd masz ten torx? Kiedys kupiłem w “markecie” i nie pasował najlepiej kupować w pewnych sklepach a nie w marketach/na bazarach- Oni te torxy mają niedokładne. Nie odkrecaj płaskim bo popsujesz śruby i nic nie zrobisz torx powinieneś wsadzić i powinien iść gładko- NIC NA SIŁE!! Jak nie pasuje to nie ten śrubokręt. Nie rób na siłe bo poźniej nie odkręcisz

poszedłem do elektronicznego i wziąłem torx 6 i N95 da się nim rozkręcić, wiem z doświadczenia, z HTC możesz mieć problem bo czasem trzeba użyć torxa 5 i płaskiego… chyba coś nie tak ze śrubokrętem…

i jak uda ci się rozkręcić to uważaj na LCD bo nie jest zamocowany i można łatwo uszkodzić taśmę (lata na boki bo nie ma bolców…)

Torx made in china wiec pewnie romiarowka zla inne ida gladko te wieksze srubki jak co bede musial kupic nowgo na allegro :confused: dacie jakiegos linka z dobrym torxem?

Dodane 02.03.2010 (Wt) 18:30

http://www.allegro.pl/item931230543_sru … tanio.html ten bedzie dobry? a moze torx 5?

Pewnie że torx 6 pasuje bo to w miare uniwersalny torx do telefonów…

Kup torx 6 najlepiej kupić ciut drożej i mieć dobrego torxa niż mieć taniego i niedopasowanego…Tylko mam nadzieje ze tych śrubek juz nie zjechałeś?? :x

nawet wtedy da się to naprawić (podkleić śrubkę do śrubokręta, odkręcić i już :stuck_out_tongue: )

tylko nie zawsze jest możliwość kupna śrubek do danego telefonu

Śrubki sredno zjechane ale napewno da sie odkrecic mniejszym torxem znaczy 6 Dziekuje za odpowiedz