Wymiana przewodu w kolumnie L + R kolumna ciszej gra


(system) #1

Witam. Jak wymienię przewód w kolumnie lewej to prawa kolumnia ciszej gra:):). a przed wymianą kabla chyba było ok :slight_smile:


(Dawid Czernek) #2

Chyba czy na pewno?

Balans masz ustawiony? Ma być po środku.

Jakiego kabla użyłeś? Od siły?

:slight_smile:


(system) #3

przewód jest tej samej grubości co oryginalny tylko dłuższy zrobiłem :), lewa kolumna jest wpięta do prawej a z prawej jest podłączony komp ale jak podłącze pod mp-4 i leci radio to jest chyba dobrze nie wiem bo nie mam ustawienia balansu w mp-4, jak wepnę pod DVD i tak ciszej gra prawa, ale jak zmieniłem na inny przewód to s kolei prawa głośniej gra a lewa ciszej, :)kurde nie kapuje co jest :). Przylutuję oryginalny przewód i zobaczę jak będzie :slight_smile:


(Kpc21) #4

Przy drugiej kolumnie też wymień kabel, na taki sam. Najwyraźniej mają różną oporność.


(system) #5

zamontowałem oryginalny i tak samo deczko ciszej jest jak leci muzyka to niby równo kolumny grają, jak wezmę do ręki wtyczkę jack i dotknę czupka to brzęczy lewa kolumna a jak dotknę ten środek to prawa ciszej brzęczy :slight_smile:


(dark__jedi) #6

To normalne, że gra ciszej bo dłuższy przewód stawia większy opór. Od biedy zrób tak jak napisał Kpc21. Ciszej ale równo po obu stronach.


(xyzzyx) #7

Żebyś to na ucho przy muzyce odróżnił to ten kabel musiałby mieć z 30m żeby zrobił wyraźną różnicę. Manchester_United nawet nie jest pewien. Po za tym często zdarza się że posiadamy nagranie które nie jest idealnie zbalansowane i gdy się dobrze przysłuchasz to się doszukasz różnicy. Jeżeli masz możliwość to kable od głośników zamieniaj miejscami i sprawdzaj czy jest różnica. Pamiętaj aby robić to przy tym samym nagraniu. Jeżeli każdą próbę będziesz robił przy innym to do niczego nie dojdziesz. Pozdrawiam.


(system) #8

zrobię zdjęcie jak to wygląda :slight_smile: ten żółty przewód co trzymam to jest lewa kolumna a ten przewód jack z dwoma cinczami to idzie do kompa :slight_smile:

chyba jest dobrze mi się wydaje :slight_smile: na początku porostu nie zwracałem na to uwagi teraz tak po tej zmianie przewodu :slight_smile:


(dark__jedi) #9

Nie zgodzę się z tobą, dokładnie na to samo nadziałem się na moich Creativach 2.1. Zmieniłem przewód na dłuższy i od razu balans siadł. Żeby wyeliminować pomyłkę, zamieniłem głośniki z przewodami i dalej to samo, czyli tam gdzie był dłuższy, a był dłuższy tylko o ok. 3 metry różnica była zdecydowanie słyszalna. Jakiś czas ciągnąłem na różnych długościach przewodu, ale ostatnio wróciłem do mniej wygodnego ustawienia satelitek ale za to na równych przewodach..


(xyzzyx) #10

No to pewnie ten drugi zrobiłeś z drutu oporowego.


(system) #11

jest przylutowany s powrotem przewód oryginalny i nadal to samo to chyba tak było :slight_smile:


(dark__jedi) #12

Oczywiście wiesz lepiej..

Rozwiązanie takie jak na zdjęciu zawsze jest upierdliwe, kiedy połączenie nie jest symetryczne, tak że źródło wchodzi do jednego głośnika i przez nie wychodzi dalej. Ale takie są zestawy 2.0 jak się nie mylę.


(Kpc21) #13

Załóż 2 identyczne ( o tej samej długości) kable. A jak nic nie da, to usterka jest albo we wzmacniaczu albo w kolumnie, co można sprawdzić zamieniając kolumny miejscami.


(xyzzyx) #14

Tak się przyjacielu składa że wiem co mówię. Wierzyć mi nie musisz.Oczywiście że z oporowym żartowałem ,ale żeby na 2 czy 3 metrach kabla głośnikowego zrobić odczuwalną różnicę to niewiele przesadziłem. Pozdrawiam


(system) #15

Panowie chyba dobrze jest, zależy jaka piosenka leci to jest stereo dźwięki ładnie przechodzą z lewej kolumny na prawom :), może złudzenie słuchowe mam grają obydwa głośno :). ten przewód będzie dobry z 3 metry do tych gienkuw 3000A. prawy głośnik jak odkręciłem to przewód jest dobry i wlutowany do płytki

http://allegro.pl/item879198428_polski_ ... 5_mm2.html

i taką wtyczkę jedną

http://allegro.pl/item866746957_wtyk_rc ... y_407.html


(xyzzyx) #16

No to pamiętaj jeszcze tylko przy wymianie kabli głośnikowych o prawidłowym fazowaniu i będzie dobrze :slight_smile: .Pozdrawiam.


(system) #17

Ale w prawej kolumnie nie wymienie przewodu głośnikowego jak odkręcę głośnik prawy to przewód z głośnika idzie do płytki a spłytki wychodzi przewód jakoś do czincz..

Prawy głośnik ma grubszy przewód co idzie do płytki

Prawa kolumna http://img502.imageshack.us/i/1004466.jpg/

Już jest wszystko dobrze, doszedłem do tego czemu się tak działo :slight_smile: wina stała po stronie przewodu co się komputer łączy z głośnikami Jack Cinch x2 :). Kupiłem dobry przewód podobny do tego http://allegro.pl/item882553109_kabel_m ... lgold.html tylko 1.8m i teraz jest miodzio lepsza jakość dźwięku jest :)....

A ja się mordowałem z kablem od lewej kolumny :), a to była wina głównego przewodu :slight_smile: