Wymiana przewodu w kolumnie L + R kolumna ciszej gra

Witam. Jak wymienię przewód w kolumnie lewej to prawa kolumnia ciszej gra:):). a przed wymianą kabla chyba było ok :slight_smile:

Chyba czy na pewno?

Balans masz ustawiony? Ma być po środku.

Jakiego kabla użyłeś? Od siły?

:slight_smile:

przewód jest tej samej grubości co oryginalny tylko dłuższy zrobiłem :), lewa kolumna jest wpięta do prawej a z prawej jest podłączony komp ale jak podłącze pod mp-4 i leci radio to jest chyba dobrze nie wiem bo nie mam ustawienia balansu w mp-4, jak wepnę pod DVD i tak ciszej gra prawa, ale jak zmieniłem na inny przewód to s kolei prawa głośniej gra a lewa ciszej, :)kurde nie kapuje co jest :). Przylutuję oryginalny przewód i zobaczę jak będzie :slight_smile:

Przy drugiej kolumnie też wymień kabel, na taki sam. Najwyraźniej mają różną oporność.

zamontowałem oryginalny i tak samo deczko ciszej jest jak leci muzyka to niby równo kolumny grają, jak wezmę do ręki wtyczkę jack i dotknę czupka to brzęczy lewa kolumna a jak dotknę ten środek to prawa ciszej brzęczy :slight_smile:

To normalne, że gra ciszej bo dłuższy przewód stawia większy opór. Od biedy zrób tak jak napisał Kpc21. Ciszej ale równo po obu stronach.

Żebyś to na ucho przy muzyce odróżnił to ten kabel musiałby mieć z 30m żeby zrobił wyraźną różnicę. Manchester_United nawet nie jest pewien. Po za tym często zdarza się że posiadamy nagranie które nie jest idealnie zbalansowane i gdy się dobrze przysłuchasz to się doszukasz różnicy. Jeżeli masz możliwość to kable od głośników zamieniaj miejscami i sprawdzaj czy jest różnica. Pamiętaj aby robić to przy tym samym nagraniu. Jeżeli każdą próbę będziesz robił przy innym to do niczego nie dojdziesz. Pozdrawiam.

zrobię zdjęcie jak to wygląda :slight_smile: ten żółty przewód co trzymam to jest lewa kolumna a ten przewód jack z dwoma cinczami to idzie do kompa :slight_smile:

chyba jest dobrze mi się wydaje :slight_smile: na początku porostu nie zwracałem na to uwagi teraz tak po tej zmianie przewodu :slight_smile:

http://img693.imageshack.us/i/1004465q.jpg/

Nie zgodzę się z tobą, dokładnie na to samo nadziałem się na moich Creativach 2.1. Zmieniłem przewód na dłuższy i od razu balans siadł. Żeby wyeliminować pomyłkę, zamieniłem głośniki z przewodami i dalej to samo, czyli tam gdzie był dłuższy, a był dłuższy tylko o ok. 3 metry różnica była zdecydowanie słyszalna. Jakiś czas ciągnąłem na różnych długościach przewodu, ale ostatnio wróciłem do mniej wygodnego ustawienia satelitek ale za to na równych przewodach…

No to pewnie ten drugi zrobiłeś z drutu oporowego.

jest przylutowany s powrotem przewód oryginalny i nadal to samo to chyba tak było :slight_smile:

Oczywiście wiesz lepiej…

Rozwiązanie takie jak na zdjęciu zawsze jest upierdliwe, kiedy połączenie nie jest symetryczne, tak że źródło wchodzi do jednego głośnika i przez nie wychodzi dalej. Ale takie są zestawy 2.0 jak się nie mylę.

Załóż 2 identyczne ( o tej samej długości) kable. A jak nic nie da, to usterka jest albo we wzmacniaczu albo w kolumnie, co można sprawdzić zamieniając kolumny miejscami.

Tak się przyjacielu składa że wiem co mówię. Wierzyć mi nie musisz.Oczywiście że z oporowym żartowałem ,ale żeby na 2 czy 3 metrach kabla głośnikowego zrobić odczuwalną różnicę to niewiele przesadziłem. Pozdrawiam

Panowie chyba dobrze jest, zależy jaka piosenka leci to jest stereo dźwięki ładnie przechodzą z lewej kolumny na prawom :), może złudzenie słuchowe mam grają obydwa głośno :). ten przewód będzie dobry z 3 metry do tych gienkuw 3000A. prawy głośnik jak odkręciłem to przewód jest dobry i wlutowany do płytki

http://allegro.pl/item879198428_polski_ … 5_mm2.html

i taką wtyczkę jedną

http://allegro.pl/item866746957_wtyk_rc … y_407.html

No to pamiętaj jeszcze tylko przy wymianie kabli głośnikowych o prawidłowym fazowaniu i będzie dobrze :slight_smile: .Pozdrawiam.

Ale w prawej kolumnie nie wymienie przewodu głośnikowego jak odkręcę głośnik prawy to przewód z głośnika idzie do płytki a spłytki wychodzi przewód jakoś do czincz…

Prawy głośnik ma grubszy przewód co idzie do płytki

Prawa kolumna http://img502.imageshack.us/i/1004466.jpg/

Już jest wszystko dobrze, doszedłem do tego czemu się tak działo :slight_smile: wina stała po stronie przewodu co się komputer łączy z głośnikami Jack Cinch x2 :). Kupiłem dobry przewód podobny do tego http://allegro.pl/item882553109_kabel_m … lgold.html tylko 1.8m i teraz jest miodzio lepsza jakość dźwięku jest :)…

A ja się mordowałem z kablem od lewej kolumny :), a to była wina głównego przewodu :slight_smile: