Wymiana radiatora

(Dynamo42) #1

Witam, otóż posiadam pewien problem. Mianowicie postanowiłem, że wymienie radiator, wiatrak z tego wzgledu, iż poprzedni wiatrak strasznie " warczał " Na początku wystarczyło go lekko dotknąć ale juz wiedziałem, że to czas na wymiane owego zestawu chłodzenia... Tak więc wymontowałem stary, wadliwy wiatrak i zaopatrzylem sie w nowy zestaw, wraz z radiatorem, to teraz mam problem... Jak wymontować radiator ? Nie jest przytwierdzony śrubkami... Tylko takimi jakby plastikowymi bolcami... Są dwa 2 bolce... działają podobnie do opaski ZipLock.

To jest pierwszy problem :slight_smile: Drugi jest poniżej

Wymontowawszy stary wiatrak zauważylem, ze posiada on interfejs na 2 igły, w których plynie prąd ( Nie wiem jak to konkretnie się nazywa :slight_smile: ) A zestaw chlodzenia który aktualnie posiadam, ma interfejs na 3 takie igiełki... I tu problem. Skoro na karcie graficznej mam 2 igiełki zasilające, a na nowym zestawie chłodzenia jest slot na 3... Co moge zrobic :frowning: ?

Z góry dziękuje za odpowiedź ! :slight_smile:

EDIT :

Moja karta graficzna to GeForce 5500 FX

(JNJN) #2

A kto taką kartę pamięta?

Ad1 musisz chłodzenie też zamontować na kołki lub śruby, kombinuj.

Ad2 najlepiej wtyczkę trzypinową podpiąć do gniazda trzypinowego płyty, bo do karty będzie problem?

(Marcin1025) #3

Mam właśnie taką kartę w ręku no i są te dwie igiełki jak to Ty je nazywasz i tam jest taki biały plastik który wyciągasz delikatnie i zostają same igiełki i odpowiednio podłączasz wentylator z 3 igiełkami,tylko musisz sprawdzić na starym wentylatorze gdzie jest plus a gdzie minus.Jak byś nie wiedział to pisz.Bo jak pisałem mam właśnie taką kartę na biurku  przed sobą.

tu masz pokazane to mniej więcej o co w tym chodzi http://www.youtube.com/watch?v=Lwtm2iRpjCw&feature=youtu.be