Wymiana radiatora

Witam, otóż posiadam pewien problem. Mianowicie postanowiłem, że wymienie radiator, wiatrak z tego wzgledu, iż poprzedni wiatrak strasznie " warczał " Na początku wystarczyło go lekko dotknąć ale juz wiedziałem, że to czas na wymiane owego zestawu chłodzenia… Tak więc wymontowałem stary, wadliwy wiatrak i zaopatrzylem sie w nowy zestaw, wraz z radiatorem, to teraz mam problem… Jak wymontować radiator ? Nie jest przytwierdzony śrubkami… Tylko takimi jakby plastikowymi bolcami… Są dwa 2 bolce… działają podobnie do opaski ZipLock.

 

To jest pierwszy problem :slight_smile: Drugi jest poniżej

 

Wymontowawszy stary wiatrak zauważylem, ze posiada on interfejs na 2 igły, w których plynie prąd ( Nie wiem jak to konkretnie się nazywa :slight_smile: ) A zestaw chlodzenia który aktualnie posiadam, ma interfejs na 3 takie igiełki… I tu problem. Skoro na karcie graficznej mam 2 igiełki zasilające, a na nowym zestawie chłodzenia jest slot na 3… Co moge zrobic :frowning: ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź ! :slight_smile:

 

EDIT :

 

Moja karta graficzna to GeForce 5500 FX

 

A kto taką kartę pamięta?

 

Ad1 musisz chłodzenie też zamontować na kołki lub śruby, kombinuj.

Ad2 najlepiej wtyczkę trzypinową podpiąć do gniazda trzypinowego płyty, bo do karty będzie problem?

Mam właśnie taką kartę w ręku no i są te dwie igiełki jak to Ty je nazywasz i tam jest taki biały plastik który wyciągasz delikatnie i zostają same igiełki i odpowiednio podłączasz wentylator z 3 igiełkami,tylko musisz sprawdzić na starym wentylatorze gdzie jest plus a gdzie minus.Jak byś nie wiedział to pisz.Bo jak pisałem mam właśnie taką kartę na biurku  przed sobą.

tu masz pokazane to mniej więcej o co w tym chodzi http://www.youtube.com/watch?v=Lwtm2iRpjCw&feature=youtu.be