Wymiana RAM, czy kości będą pasować?


(Guitman) #1

Witam!

Wydaje mi się że mój komputer chodzi trochę za wolno, dlatego postanowiłem dokupić ramu. Na dzień dzisiejszy posiada on dwie kości DDR3 (1gb, 2gb).

Moje pytanie, czy fakt że firmy kości pamięci są inne, może wpływać na ich wydajność? Non stop mam zużycie 40% nic nie robiąc, a przy dowolnej grze skacze już do 90%.

Drugie pytanie, jeśli bym się zdecydował na zakup ramu, czy takie kości były by dobre?

http://allegro.pl/4gb-kingston-so-dimm- ... 88564.html

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc


(kowal.luk) #2

domniemam że chodzi o pamięć do laptopa skoro taką chcesz zakupić… tak, ta pamięć będzie dobra, lecz upewnij się czy aby na pewno laptop obsłuży ram w jednej kości 4GB, podaj model lapka


(Guitman) #3

Tak tak, do laptopa- Acer Aspire 5551G


(kowal.luk) #4

informacja od producenta:

“Dual-channel DDR3 SDRAM support: Up to 4 GB of DDR3 1066 MHz system memory, upgradable to 8 GB using two soDIMM modules”

Więc z obsługą pamięci 4GB w jednej kości nie będzie problemu, producent podaje częstotliwość do 1066MHz, aczkolwiek 1333 powinno działać, skoro obecnie takie są. Możesz w laptopie zostawić kość 2GB i dołożyć 4GB, problem pamięci się rozwiąże. Przy takiej ilości pamięci będzie śmigało, spowolnienia mogą być spowodowane systemem operacyjnym, należało by go oczyścić. A i to że kości są innej firmy to nie ma znaczenia, aczkolwiek bywają z tym problemy, błędy, ale objawiają się zawieszaniem systemu, restarty, blue screeny… możesz przetestować pamięć np. mem testem. Kolejna sprawa skoro masz tak dużo ramu zajętego to pewnie masz dużo programów w autostarcie włączonych, sprawdź. Start->uruchom->wpisz: msconfig -> zakładka uruchamianie, odznacz co niepotrzebne, jeśli nie jesteś pewny co za program, to zostaw


(Guitman) #5

Ok, dzięki wielkie za fachową pomoc, wszystkie wątpliwości rozwiane :wink: