Wymiana ram i spalenie komputera?

Witam, mam spory problemik. Chciałem sobie wymienić pamięć ram ponieważ miałem tylko 1gb w 3kościach. Chciałem włożyć kość 1gb, 2gb i 512mb. czytało tylko 512mb. więc pomyślałem sobie że być może w złą strone włożyłem kości, poprzekręcałem kości 1gb i 2gb, ale chyba w jeszcze gorszą stronę bo z płyty głównej obok kości zaczęło się dymić… nie z tego miejsca na pamięć tylko w pobliżu jakieś 2-3cm od miesca na pamięć. Teraz włączam komputer to niby buczy jakby działał, ale na monitorze nic nie widać… ;/ do tego przedchwilą zaczęło się robićtak że włączam i cały czas piszczy. co się stało ? co zepsułem? czy jest możliwa naprawa w jakiś prosty sposób.

Bardzo proszę o pomoc w miarę możliwosci :slight_smile:

spaliles sekcje zasilania pamieci :rotfl:

a kosci chociaz wlasciwe wsadzales, znaczy ddr bo chyba takie masz sadzac z ubogiego opisu?

tak pamięć DDR. i przez sekcje zasilania pamięci nie działa mi monitor ? i ja kto zrobić? co jest do wymiany ? a czemu tak zaczęło piszczeć strasznie ?

bo, plyta nie widzi RAMu w ogole, wiec nie wystartuje a piszczy zebys wiedzial, ze cos (w tym wypadku pamiec) jest nie tak…

nowa plyta glowna i byc moze nowy ram - zalezy czy sie spalil przy okazji kontrolera, czy nie

łaaaaa aż całą płytę główną będę musiał wymieniać ? nie ma innej możliwosci ? :frowning: ;/

linh , Ale mnie dziwi jakim cudem ty to zrobiłeś, przecież to jest tak zaprojektowane żeby nie dało się źle włożyć… :shock:

Moja rada: lepiej zostaw takie zabawy tym co wiedzą co robią.

Co do uszkodzenia to na 99% masz do wymiany płytę główną i możliwe że uszkodziłeś też ram.

Dodane 30.07.2010 (Pt) 12:46

linh , Może tak dla pewności i jasności sytuacji zrób fotki abyśmy mogli to ocenić bo aż nie chce mi się w to wierzyć co napisałeś…

@UP

Dokładnie, pamięci mają wcięcia, żeby zapobiegać właśnie takim McGajwerom :smiley: W drugą stronę wcięcia nie będą pasować…