Wymiana RAM w laptopie

Witam. Mam laptopa Dell Inspiron 15 z procezorem Intel Core i3-5005U, grafika nVidia GeForce 920M i pamięci RAM 4 GB. Oto on : https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-dell-inspiron-15-5558-5864-,id-702234?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=859495&utm_campaign=2017-09&utm_term=Laptopy&ceneo_spo=false&gclid=CNmfjrSAltYCFQT7fgodOK8O6Q&gclsrc=ds&dclid=CJS_nbSAltYCFQPmZAoddmENdg
Gram głównie w WOT na kliencie SD i przy minimalnych ustawieniach grafiki mam 110 - 120 FPS. Chciałbym wymienić i dołożyć nieco pamięci RAM , tak do 8GB, żeby pograć na wyższych ustawieniach grafiki, większy komfort gry i lepsza rozgrywka. Czy ma to sens i czy odniesie żądany efekt ? Jakieś propozycje ?

Mam 8GB i gram na maksymalnych ustawieniach w 1080p.
Nie zajmuje mi to więcej jak 3GB ramu.
World of warships dobija do 4GB.

Dzięki za odpowiedź. A któreś konkretnie ramy byś polecił czy lepiej pójść do fachowca niech dobierze ?

Skoro mas 4GB, to pewnie jeden slot masz wolny, bo wątpię, aby dawali 2x2GB.
Kup najlepiej identyczne jak masz teraz, a jeśli takich nie znajdziesz, to nie wolniejsze niż obecne.

Zgaduje, że masz 1600Mhz CL11.
Pamiętaj, że potrzebujesz DDR3 Low Voltage 1,35V. Zwykłe DDR3 1,5V nie ruszą.
Szukaj “PC3L-12800S”.

Marka Samsung, Hynix, Micron bez znaczenia, każda będzie dobra, możesz pozwolić sobie na osobiste preferencje.

Obecny ram sprawadzisz CPU-Z.

Polecam też pamięć Kingston.

Dobieranie tej pamięci do posiadanego laptopa

https://www.kingston.com/pl/memory/search/options

Jeżeli masz problemy z dedukcją to podpowiem, podbicie ramu nie zmieni ci nic.
Nadal będziesz miał bardzo słabą grafikę która nie uciągnie więcej niż najniższe detale w grze.

Dokładnie. Zawsze się zastanawiam co kieruje ludźmi, którzy kupują do grania lapki z grafikami gorszymi i to sporo od np starego HD5770, która występuje tylko jako używka za ledwo 100zł…

Najpierw piszesz mi, że też masz 8GB ramu nie podając innych szczegółów odnośnie Twojego sprzętu i grasz wspaniale a potem wytykasz mi problemy z dedukcją, więc może sam wpierw przeczytaj ze zrozumieniem treść mojego postu. A dla Twojej wiadomości na tej " bardzo słabej grafice " mogę w miarę płynnie pograć na średnich ustawieniach

Szanowny kolego nie każdego stać na kupienie lapka do grania za 4-5 tys lub więcej, więc daruj sobie taki komentarz, i odpowiedz coś z sensem a jeśli takimi postami nabiłeś sobie rangę experta to gratuluję. I aż Ci zazdroszczę " starego hd5770", chyba się skuszę na tą ofertę.

Na płycie głównej powinien być wydrukowany producent, model i wersja.
Wchodzisz na stronę producenta płyty wpisujesz model płyty i wszystko.
Dowiesz się ile max RAM-u obsłuży

Laptop posiada 2 sloty na pamięć RAM. Możesz dla pewności upewnić się przed zakupem demontując klapkę serwisową.

Jak wynika z dokumentacji producenta laptop obsługuje do 16GB pamięci RAM DDR3L, po 8GB na slot http://downloads.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_inspiron_laptop/inspiron-15-5558-laptop_Reference%20Guide_en-us.pdf (patrz strona 9) Więc do obecnych 4GB możesz spokojnie dokupić kolejne 4 lub 8GB. Szczegółowe parametry obecnych pamięci do sprawdzenia z fabrycznej naklejki lub programem CPU-Z zakładka SPD.
Po modernizacji można liczyć na wzrost wydajności, jeśli obecnie były z tym problemy przy 4GB RAM. Na spory wzrost wydajności w grach nie liczyłbym. Tutaj słaba specyfikacja szybko da się we znaki, a w przypadku komputera do gier nie ma drogi na skróty. W przypadku GT920M jak wspomniałem wydajność wypada słabo i współczesne tytuły m.in. No Man’s Sky, Deus Ex Mankind Divided, Call of Duty Infinite Warfare Call of Duty Infinite Warfare czy Doom (i inne) - wszystkie z 2016 będą całkowicie niegrywalne. Szczegóły do sprawdzenia na notebokcheck https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-920M.138768.0.html Jak widać zdecydowanie przeważa kolor czerwony (brak płynności).
Osobiście jeśli miałbym kupować budżetowy komputer do grania i jeśli koniecznie musiałby być to laptop to kierowałbym się w stronę mocniejszej konfiguracji z rynku wtórnego niż kupował low-end i sprawdzał wymagania każdej jednej gry, z czego jak się okazuje zdecydowana większość bieżących tytułów nie uruchomi się płynnie.

Akurat używam GTX 780, kupioną kilka lat temu więc dygresja zbędna. Ten model kosztował tyle ile cały twój Dell. Bardziej chciałem zasygnalizować, że kupiłeś złomka jeśli chodzi o gaming.

I teraz mogę Ci podziękować za odpowiedź, a gram głównie w WOT czasem Paladins czy jakiś NFS Most Wanted więc jak dla mnie po prostu pasuje. Nie oczekuje turbo rakiety i cudów tylko nieco poprawy wydajności i to chciałbym uzyskać.

Czytać też nie potrafisz?