Wymiana RAM

Witam, nie długo mam zamiar wymienić sobie ram, z 4GB ( 2x 2GB ) DDR3 Samsung PC3 - 10700 na CORSAIR XMS3 Dual DDR3 8GB 2x4GB 2000MHz

lecz nie jestem pewien czy ten od Corsair będzie kompatybilny z moim sprzętem nie do końca się na tym znam… więc proszę o pomoc. Podaję specyfikacje:

System operacyjny: Win7 Ultimate 64BIT

Procesor: Intel Core i5 650@ 3.2GHz

Karta Graficzna: nVidia GeForce GT320

RAM: 4GB ( 2x 2GB ) DDR3 Samsung PC3 - 10700

Płyta Główna: MSI 2A9C

Dysk Twardy: SEAGATE BARRACUDA 7200. 11 ( 1.5TB )

Najprawdopodobniej to jest twoja płyta (otwórz budę i luknij na pcb co pisze, bo zdaje się, że program coś oszukuje):

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … 90103#N131

Obsługuje DDR’y 1066 i 1333, ja tam nie wiem po co wydawać około 250 zyla za te 2000mhz jak można kupić normalne o min. stówę mniej (mowa o xms3 rzecz jasna).

Hmm… a to tylko od płyty głównej zależy? Bo ja Ci powiem że ja jeszcze patrzyłem pod kątem procesora ( 3.2GHz )

Co do płyty głównej, obudowę otwierał i za ch*ja nie mogłem tego znaleźć.

Ja potrzebuję tego RAMu głównie do gier, a więc co mi może dać to 2000mhz?

PS: Sprawdzałem jakimiś 3ema programami, wszystkie mogą się mylić?

Generalnie to info odnośnie modelu płyty jest koło slotu na kartę graficzną jak w powyższym linku (MS 7613 VER. 1.0)

Ummm, niewiele żeby nie powiedzieć nic ?

Dobra, zaraz sprawdzę…

Bo tak ostatecznie to chciałem pójść do jakiegoś prywatnego “salonu” gdzie naprawiają komputery i poprosić żeby sprawdzili czy nie będzie problemów.

Dodane 28.09.2012 (Pt) 12:58

Heh, a Ty kurdę… racja. MS 7613 ver. 1.1

PS: Tak z ciekawości, jak żeś się domyśli że to HP?

Dodane 28.09.2012 (Pt) 13:06

Dobrze, ale tak powracając do tematu, to jak kupie ten RAM to problemów nie będzie, wszystko będzie ładnie ( lepiej niż teraz ) działało?

Nie wiem coś się tak uparł na te 2000mhz’ów, w grach nic to nie da - dla mnie strata kasy.

Prawdę mówiąc to jeżeli o gry same w sobie chodzi to niewiele ci da 8GB. Nie spotkałem takiej gry, przy której korzystając z w7 ram by był “zapełniony” na tej 4ce. (Max. to miałem chyba 3.2-3.5GB).

Więc jeżeli zmieniasz to tylko pod kątem gier to ja nawet bym tego nie robił i zostawił jak jest.

Nie wiem czy BF3 jest najbardziej łasą na zasoby sprzętowe grą, ale przykładowe użycie ramu z rozgrywki sieciowej u mnie wygląda tak:

jzhen7.jpg

Aj, ale ja gram głównie w gry wymagające typu Battlefield 3, gdzie one mi normalnie ( z resztą programów ) zżerają koło 3.5 4GB Ram, więc ja wolę mieć po prostu więcej.

Pytam się tylko czy nie będzie problemów ( Nie ja kupuję, to będzie prezent, więc zawsze lepiej :wink: )

Więc i tak powoli będę wymieniał kartę graf i może dysk… ale do tego jeszcze daleko…

Podsumowując: Zawsze lepiej mieć 8GB RAM niż 4GB RAM

( tak nawiasem, to jakbym miał podłączone to 4 które mam razem z tą ósemką to by nie było problemu? :stuck_out_tongue: )

Dodane 28.09.2012 (Pt) 13:35

Nom, u mnie także… ale właśnie wolę mieć ( przy moim sprzęcie ) 8 GB kurdę, zawsze to coś daje. Nie tylko w grach.

Dodane 28.09.2012 (Pt) 13:45

bandicam201209281340046.jpg

U mnie tak wygląda zużycie bez Battlefielda przy włączonych programach typu skype zune ( do odtwarzania muzyki ) czy steam

Jeżeli pamięci będziesz miał za friko to inna sprawa :stuck_out_tongue:

Twoja płyta obsługuje max. 1333 to powinny się dostosować do tego.

Nie zaleca się za bardzo łączyć pamięci o różnych parametrach, może to najzwyczajniej nie zadziałać - ale będziesz miał to się przekonasz czy będą śmigać w konfiguracji 12GB.

Dobra dziękuję, tylko jeszcze ostatnie pytanko, nic się nie stanie jeżeli dla próby podłącze 4 oraz 8 i nie zadziałają?

Jak nie będą chciały działać to się nic nie stanie - najwyżej płyta będzie piszczała, może się również zdarzyć, że któraś z nowych pamięci będzie uszkodzona i też nie zadziałają w konfiguracji 2x4GB - na wszystko trzeba być przygotowanym ;

Ah, zapomniałbym :stuck_out_tongue_winking_eye: Ja to kupuję najbardziej z tego względu żeby podczas nagrywania filmów z takiego BF 3 mi FPS nie spadały :stuck_out_tongue: