Wymiana RAM

Witam. Na początek proszę, aby się nie śmać… Wcale mi nie do śmiechu. Chciałam sobie powiększyć RAM.

1 GB DRR3 Goodram Płyta Gigabite K8VT800

 

Rok temu też tak robiłam. Miałam taką samą pamieć z takimi samymi prametrami i było wszystko ok. Uruchomiłam ponownie komputer i wszystko działało. Tym razem niestety coś poszło nie tak.

 

Włożyłam RAM w slot i docisnełam zatrzaski, aby klikneło. Tak po instruaował mnie informatyk ze studiów.

Oczywiście wszytko odłączyłam od zasilania. Po uruchomieniuponownie komputera ten zaczoł piszczeć.

Pomyślałam, że może źle włożyłm, albo źle docisnełam, ale wszytko było ok.

 

Poczytałam w intenecie, że trzeba coś w BIOSI-e przestawiać więc zrezygnowałam z dalszego cudownia.

I wyjełam ten RAM, ale po uruchomieniu wczytuje się tylko BIOS … Czy trzba coś w nim przestawić ?

 

I chyba nic nie spaliłam :stuck_out_tongue: bo blaszki od RAM-ów są czyste i nie było żadnych dymów…

 

Nie robiłam nic więcej. Niczego nie ruszałam.

 

Dajcie tylko dobrą nowinę że płyty nie spaliłam … :confused:

bo do twojej płyty pasuje tylko ddr1 a ty kupiłaś ddr3 i tu problem. Kup pamięć ddr1.

http://www.salurion.pl/product/15370/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GoodRAM_DDR_1GB_PC_400_CL3.html

 

To jest dokładnie taka pamieć. Może pomyliłam się w nazewnictwie. Kupowałam razem z tamtą poprzednią.

 

A jak przywrócić strat systemu ?? Jeżeli zatrzymuje się na BIOSI-e. Bez już wkładania RAM.

 

Czy lepej tą zabawę zostawić serwisowi ??

Wrzuć tu zdjęcie w jakim miejscu się zatrzymuje?

 

Zrób biosowi reset baterią - link:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/463472-komputer-widzi-512-mb-ram-zamiast-1gb/

 

I podana pamięć powinna działać? chyba,że uszkodzona?

spróbuj uruchomić komputer tylko na tej nowej kości i na 1 ze starszych.

 

moje przygody (zakończone) z Goodramem w ddr1 wymagały podnoszenia napięcia, gdyż kości na nominalnych parametrach (SPD) nie wstawały.

Goodram PC3200 (400) porządna pamięć, ale nigdy nie ma 100 % pewności,że będzie OK.

 

Napisz jakie masz pamięci zamontowane i ile?

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.