Wymiana ramu a legalność systemu

Witam.

w moim komputerze posiadam windows xp home edition - oryginalny

mam teraz 2 kości ramu 1gb kingston i 1gb kingston na szynach 667mhz

zakupiłem 2 kości po 2gb z good ram o szybkości szyny 800mhz i boję się że po włożeniu tego ramu system stanie się nielegalny, a mam na nim BARDZO ważne pliki i dokumenty

proszę o poradę co mogę zrobić

Jak masz Auto i wymienisz w nim wycieraczki to czy oznacza to ze auto jest kradzione?

co mają ramy do Legalności Systemu??

Zmieniaj ramy i się nie Przejmuj bo nie masz czym.

Jak masz odpowiednie Pamięci to nie bd miał kłopotów z szybkością Komputera.

hmm, sam nie wiem, podobno klucz jest zaszyfrowany razem ze sprzetem w dniu aktywacji i po zmianie moze być już nielegalny system, niech ktoś jeszcze się wypowie na ten temat

Overclocker ma rację, co ma piernik do wiatraka. System swoją drogą a Ramy swoją drogą. Ja u siebie w lapku ma system oryginalny i zwiększałem pamięć. System dalej jest oryginalny a laptop przyśpieszył :slight_smile: Pozdrawiam

hmm, miejmy nadzieje, bo pamietam ze kiedys cos wymienilem w komputerze (chyba to byla plyta glowna i po zainstalowaniu systemu podczas aktywacji byl problem)

Wymieniaj śmiało. System OEM nie aktywuje się tylko po wymianie płyty głównej na inną. Wymieniałem pamięci, procesory i nie było problemów, nie złamiesz tym licencji.

System wymaga ponownej aktywacji tylko gdy konfiguracja mocno się zmieniła od czasu instalacji.

Wymiana płyty głównej na inną z innym procesorem jest już mocną zmianą ale dołożenie jedynie ramu to nieznaczna zmiana konfiguracji i system raczej nie będzie się o to czepiał (chyba że by wykrył zmianę pamięci sdram na ddr2 co jest oczywiście technicznie niemożliwe bez zmiany płyty).

Witam

Wymiana pamięci RAM w komputerze na którym zainstalowany jest system operacyjny w licencji typu OEM (jak w tym wypadku) nie spowoduje złamania warónków licencji. Licencja typu OEM przypisana jest rzeczywiście do sprzetu jednak sama wymiana RAM’u nie jest postrzegana w myśl umowy licencyjnej jako próby rozdzielenia oprogramowania ze sprzętem. Tak jak poprzednicy pisali wymiana płyty głównej, procesora i np. karty graficznej, bedzie już problemem. Ale i w tym wypadku zawsze możemy się zgłosić do Microsoftu i poprosić o wydanie zastępczego klucza aktywacji systemu (oczywiscie musimy posiadac co najmniej trzy atrybuty legalności oprogramowania).

Przy wymianie karty graficznej OEM też się dezaktywuje ?

Pamiętam, że kiedyś musiałem telefonicznie po zmianie procesora aktywować WIN XP OEM telefonicznie, trochę to trwało, ale odbyło się całkiem automatycznie, bez ingerencji pracownika MS i aktywacja była bezproblemowa.

Sama wymiana karty grafiki i RAMu nie spowoduje odrzucenia klucza. Jeżeli jednak tak sie stanie pamiętajmy ,że w razie zwrócenia sie do MSu o wydanie klucza najprawdopodobniej będziemy potrzebowali skanu certyfikatu COA oraz np. FV lub paragonu zakupu sprzętu z systemem operacyjnym.