Wymiana Ram'u lub karty graficznej

(Wieleba6) #1

Witam!

Chciałbym wymienić ram'y lub kartę graficzną na coś lepszego. Żeby grać w gry typu Minecraft, CS i nie mieć ścinek i w miarę ładnie chodziło. Za wszystko chce wydać do 200 zł MAX !

Parametry mojego komputera:

Procesor: Intel® Pentium 4 CPU 3.00Ghz (2 CPUs)

Pamięć: 1016MB RAM

Karta graficzna:Intel® 82945G Express Chipset Family 128.0 MB

System operacyjny :Microsoft Windows XP Professional

Zasilacz: 240W MAX

Obudowa SFF

Nie chce w niego dużo wkładać ponieważ niedługo go zmienię a teraz tylko żeby wystarczyło.

Z góry dziękuję !  :smiley:

(Mistrzkun) #2

Witaj.Podaj jeszcze jaki masz zasilacz.

I tak 

Karta : http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gf210-1024mb-ddr3-64b-d-h-pci-e-low-prof-en210-silent-di-1gd3-v2-lp-363371/

W zupełności wystarczy na takie gry

Ram : http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr2-1024mb-pc800-cl5-d2024806408d2400-181712/ 

Cena nie przekracza 200 zł a w takie gry jak wymieniłeś spokojnie pograsz :wink:.W sumie wychodzi 2GB ramu i karta graficzna która pociągnie spokojnie wymienione gry.Tylko jak mówię podaj jeszcze zasilacz.

(mrFreeze) #3

Za 80zł mogę Ci puścić dwie kości DDR2 2x1GB Patriot Memory PDC22G6400LLK oczywiście w pełni sprawne.

@stasio132 - wątpię, że ta karta wystarczy do Minecrafta raczej do Pasjansa

(Mistrzkun) #4

No teraz to dowaliłeś.Osobiście mam Nvidia GeForce 210 i minecraft na Far i Fancy ma stałe 40 - 50 fps ( Moja to gddr2 ).A to jest Asus Geforce GF 210 już na GDDR3 więc spokojnie minecraft'a i cs'a pociągnie.Tylko jak mówię musi dokupić ram.Niekoniecznie nowy może od kogoś kupić np od cb te Patrioty o ile są faktycznie sprawne i mają taktowanie min 800 mhz.Inaczej nie opyla się dokupywać ramu bo to strata pieniędzy.

Jak byś chciał nowe ramy to sory link nie działał masz tu :

Jeszcze tak odwołam się do karty to może być również ta : 

(adamok) #5

To już lepiej poszukać używanej Gt220 na niski profil, szyna 128 bit pamięci ddr3 i będzie o wiele wydajniej.

(Mistrzkun) #6

Widzę że patrzysz tylko po szynie.A to nie tak się patrzy.Porównaj sobie taktowanie w moich propozycjach a twojej.Widzisz różnice ? Poza tym to i to są ddr3 a nawet moje to GDDR3.

(Wieleba6) #7

Dobra, tera tylko nie wiem jaką grafikę kupić.

(ADR1991) #8

Używkę GT220 na allegro

(Wieleba6) #9

Jak ktoś by podał linka będę wdzięczny.

(dolar444) #10

Ja dodam ze mam do odsprzedania HD 5570 i chce za nią około 70 zł.

Mozemy wszystko dogadać na priv, a te gry co podałeś ona pociągnie spokojnie :slight_smile:

(Mistrzkun) #11

Ten zasilacz nie obsłużyć tej karty.

Kup którąś z kart które wcześniej wymieniłem bo te co reszta podają to spalą ci zasilacz a nawet płytę główną !!

(dolar444) #12

Stasio132

Szanowny użytkowniku może tak bez krzyczenia, każdy jest człowiekiem i może nie zauważyć, i w tym momencie ja nie zauważyłem. Człowiek jest nie omylny i tak będzie zawsze.

Pamiętaj ze zawsze moze na allegro autor poszukać i kupić jakiegoś używanego Fortron-a i ma cos pewnej konstrukcji i nic nie popali.

350W zapewne mu w zupełności starczy.

Wiec na przyszłość może tak beż żadnego krzyczenia czy też unoszenia się.

(Mistrzkun) #13

Ależ ja nie krzyczę tylko ostrzegam aby nie kupował mocniejszych kart pod ten zasilacz który ma NoName 240W bo po prostu wszystko w jednej chwili może się spalić.Na miejscu autora dołożyłbym jeszcze te 100 zł i zakupił ten zasilacz : 

Wtedy można byłoby pomyśleć o karcie wspomnianej przez dolara444 .

(Wieleba6) #14

Jak już pisałem chce wydać max 200 zł żeby narazie starczyło. Nie musi fajnie śmigać w tej chwili przy średnim "obciążeniu graficznym" mam 20-30 fps. Więc chce żeby mieć tak 50-60 i wydać max 200 zł. Wystarczy link i żeby wszystko pasowało  :-D  !

(Mistrzkun) #15

Ten zasilacz nie wytrzyma... Zrozum wsadzisz kartę inną to ci zasilacz spali na miejscu jak nie płytę główne włącznie.Musisz na pewno kupić zasilacz bo twój nie wytrzyma lepszej karty i większej ilości ramu ( nawet jak to niedługo ci wytrzyma ).A raczej chcesz jeszcze pograć ;p

(adamok) #16

O mój boże nie wierzę co ty piszesz....  DDR3 I GDDR3 to jest to samo.

GT 220 jest nowsza, posiada większą szynę = czyli większą przepustowość, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

GT 210                                                                          GT 220

Taktowanie rdzenia : 589 MHz                                       625 MHz

Rodzaj pamięci:         DDR3                                           DDR3

Taktowanie pam.       1200 MHz                                     1580 MHz

Szyna:                        64 Bit                                            128 Bit

Tu masz linki jak nie dowierzasz, porównałem karty tych samych producentów, i co nadal uważasz że GT210 ( nie mówiąc już o HD 5450 ) będzie wydajniejsze od Gt220?  Twoje zaproponowane karty nadają się do komputerów typu HTPC, gdzie służą one tylko do multimediów takich jak oglądanie filmów, przeglądanie internetu itp.

http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/karty-graficzne,l115/opinie-o-asus-geforce-cuda-gt220-1gb-ddr3-128bit-dvi-hdmi-d-sub-low-profile-box,p21136.html#opis

(Wieleba6) #17

Komputer HP https://www.greenit.ie/wp-content/uploads/2013/03/hp-compaq-dc5100-SFF.jpg