Wymiana ramu problem

Witam. W ostatnim czasie postanowiłem dodać trochę giga pamięci RAM do mojego PC. Obecnie mam 2gb DDR2.

Problem zaczyna się w tym miejscu ponieważ nie znam czestotliwości owej pamięci. Wydaję mi się ze jest to 1066mhz ale nie jestem na 100% pewny. Owa pamięc to OZC Performance DDR2 memory by NVIDIA SLI ready.(dual channel kit) nie mam pudełka od ramu. W programie everest jest napisane jedynie ze pamięc fizyczna 2048mb ale reszta jest nieznana.

Mam windows 7 starter 32 bit.

Płyta główna AS Rock G31m-GS-R2.0

Procesor Intel core 2 quad 2.33 ghz

Drugie moje pytanie. Czy owa płyta główna AS rock Obsługuje pamięci ddr3 ?? jesli tak lub nie to do jakiej częstotliwości maksymalnie?? na pudełku znalazłem tylko informację FSB 1600mhz ale nie wiem czy to się tyczy ramu.

Mam dwa sloty na ram i w obu dwu mam wyzej wymienione ramy w konfiguracji 2x1gb. I teraz nie wiem czy zostawić jedną tą kość co mam obeznie i dołożyć 4gb i czy komputer mi odpali.

Może mi ktoś pomóc w kwesti wyboru ramu??? Jaki DDR? mhz?

ps. chcę zmienić system na windows 7 ultimate 64 bit

Na stronę producenta płyty głównej to nie łaska zajrzeć? Jest tam odpowiedź na Twoje prawie wszystkie pytania oprócz tego jaką masz teraz pamięć zainstalowaną: http://www.asrock.com/mb/overview.pl.as … -GS%20R2.0

Co do zainstalowanej pamięci to uruchom program CPU-Z: http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

PS. MHz , MB , GHz , GB , pamięć RAM , DDR a nie mhz, mb, ghz, gb, ram, ramu, ddr.

Jak tak bardzo chcesz system 64bity to kup sobie raczej windows 7 home premium,bo po co Tobie ultimate

stalesz-> tylko czy coś z tego zrozumie? :slight_smile: oto jest pytanie

A może chce zainstalować język chiński ? :slight_smile:

Dodane 10.12.2011 (So) 18:51

No wiesz,są dwa rodzaje chińskiego…Tradycyjny i Uproszczony… :slight_smile:

A może tak zmienisz dział na spam? bo tematy są po to żeby odpowiadać i podpowiadać co do tematu i zawartej treści. A to że nie chce mi się pisać Mhz to nie oznacza że tych określeń nie znam. A ty nie nabijaj postów jak chcesz sobie z kogoś drwić to zmień forum bo przez takich jak ty obniżasz jego poziom.

Dziekuję za pomoc Cedar.

great11

znajdż mi gdzie ci ublizyłem nic o zadnych mhz nie napisałem, tylko podałem ci to

Jak tak bardzo chcesz system 64bity to kup sobie raczej windows 7 home premium,bo po co Tobie ultimate

i gdzieś mam jakieś nabijanie postów bo mnie to nie interesuje

Ultimate tylko wtedy, gdy się naprawdę wykorzysta możliwości, jakie się wykorzysta albo gdy się ma więcej niż 16GB RAM - ale wtedy i Professional starczy :smiley: