Wymiana Semprona 2400+ na cos mocniejszego w socket A

Czy aby warto ? . Sempron jest podkrecony z 1667 na 1880 . Ostatnio cos przy normalnym uzytkowaniu neta ( w zasadzie do tego jest tylko komp) np zwykle filmiki youtube procek jest obciazony na 100 %.

 

Czy wymiana na najmocnejsze modele z podstawki pod procesor Socket A cos zmieni ?

 

Czy kupno procesora http://allegro.pl/nowy-amd-nx2001-szybszy-od-barton-3200-gwar-12m-i3877056937.html ma sens, czy tez lepiej wylozyc np 150 zl i kupic jakies uzywane czesci i cos samemu pomontowac ?

nic nie zmieni, SocketA to trup a trupa się nie reanimuje, sam jakiś czas temu wywiozłem resztki tego socketa na elekro-śmietnik bez żalu,,, żadna karta graficzna na AGP nie akceleruje flasha czy silverlighta spod przeglądarki całość spada na procek, mój się nie wyrabia przy 720p choć trzeba przyznać że przy starych wersjach flash playera nie scinał (chyba seria 9 ale już nie pamiętam), nie masz kasy szukaj używek, w zależności od szczęścia i niewiedzy sprzedającego można trafić na dobry zestaw z potencjałem OC, sam męczę się na zestawie jaki mam w opisie i trochę mam pretensję do kuzynka   :wink: który sprzedawał swojego quada q6600 z fajną MOBO (sam mu kupiłem) i mnie nie poinformował, bo bym z chęcią łyknął (na moje potrzeby byłby w sam raz) …

Nie ma sensu cisnąć w Socket A ,brak wsparcia dla SSE2 dyskfalifikuje go,bo to obecnie standard.Wiele aplikacji i gier wymaga do poprawnego działania .Jeżeli chcesz tanio przejść to na S775 .Tak Jak kolega wspomniał poszukaj jakiegoś Q6600 albo coś E8200 z płytą i pamięciami a swoje części oddaj komuś do zabawy:D .

 

Pozdrawiam

Dziekuje wam za odpowiedzi :slight_smile:

Daj sobie spokój z wymianami, sprzedaj resztki i jeśli masz mały budżet kup jakiegoś HP DX5150, DX6100 lub coś w ten deseń kompletne maszyny są po 99,149zl nawet nie ma sensu składać, będziesz miał cichutki sprzęt w sam raz do neta

DX5150 szczerze polecam ma integre X200 która okazuje się być całkiem wydajna jak do oglądania filmów czy youtube

nie wiem jak inne - kultura pracy wiem że np. Fujitsu Siemens Esprimo to głośne maszyny(pod obciążeniem) 

niektóre NEC są całkiem całkiem. W standardzie jest licencja Windows jak się dobrze trafi PL

 

DX5150 miałem(od 2009) wyposażony w Athlona X2 2.2GHz + 2600XT a po wymianie zasilacza BeQuiet(za całe 55zł) Radeona 3850 jest do dziś z tym że pod opieką mamy. Jest ultra cichy - można spać przy nim.

Jest spory wybór gotowych zestawów IBM, Lenovo, Acer, NEC a jeśli potrzebujesz cos więcej doskładać i zmontować coś nowoczesnego no to już wydatek kilku stów - tania płyta 150, tani procek drugie tyle, tania grafa ze wsparciem video HD itd itp. natomiast za gotowca - dajesz jedno półtorej stówki i masz z głowy   :wink:

peeddro , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post oraz tytuł wątku, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.