Wymiana softa Galaxy Note 3


(AstronHK) #1

Witam, kupiłem Samsung Galaxy Note 3 (n900v) z OLX, telefon ma branding firmy Verizon i podobno ściągniętego simlocka. Po 1. chciałbym wymienić softa na jakiegoś custom roma ale obawiam się, że funkcje związane z rysikiem nie będą dostępne, czy jest jakiś, o który nie musiałbym sie martwić? Po 2. po włożeniu mojej simki z Playa za pierwszym razem dostałem SMSa jak skonfigurować telefon, niestety zrobiłem formata, SMS przepadł a ja nie mogę korzystać z internetu od Playa (zasięg itp. jest normalnie, sms można wysyłać, dzwonić itp.) czy mógłby mnie ktoś pokierować? Czy bez zmiany softu się nie obejdzie? Z góry dziękuje :slight_smile:


(blumberplumber) #2

Sprawdź, czy masz ustawiony poprawny APN do internetu. Zobacz to:
https://www.play.pl/pomoc/serwis/reczna-konfiguracja-telefonu.html


(AstronHK) #4

A co do tego firmware to czy po pobraniu z SAMMOBILE wersji systemu na N9005, XEO będę go mógł zainstalować na tym moim note? N900V. Na internecie czytałem, że bootloader jest zablokowany czy coś. Nie dałoby się tego obejść? Z góry dziękuję


(marky.wolfheart) #5

Zainstaluj sobie LineageOS
Najpierw wgraj Bootloadera TWRP : https://eu.dl.twrp.me/hlte/ mozliwie najnowsze Odinem : https://odindownloader.com/ Następnie z poziomu Bootloadera z karty sd twojego urządzenia zainstaluj najnowszy obraz LineageOS który znajdziesz poniżej oraz Open GApps w wersji ARM, Android 7.1, na przykład micro:
https://download.lineageos.org/hltetmo
http://opengapps.org/?api=7.0&variant=micro
Będziesz miał Androida Nougat skrojonego pod twoje urządzenie aktualizowanego średnio co tydzień

https://goo.gl/1NaWAm
Poniżej masz tutorial jak wgrać TWRP. Reszty naucz się sam. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualnie rozwalony telefon :stuck_out_tongue_winking_eye:


(AstronHK) #6

Dzięki wielkie, w razie czego jeszcze napiszę


(AstronHK) #7

A czy instalując custom roma bede mial wszystkie te bajery zwiazane z posiadaniem S Pena?


(marky.wolfheart) #8

Tak


(AstronHK) #9

Telefon po tej operacji będzie zrootowany czy muszę to robić ręcznie?


(marky.wolfheart) #10

Plik roota w wersji dla arm https://download.lineageos.org/extras wgrywasz ręcznie z karty sd używając TWRP . Tak jak to robisz z plikiem systemu czy Gapps. Następnie w opcjach programistycznych telefonu ustawiasz zakres roota.


(AstronHK) #11

Co zrobić jeśli już przy wgrywaniu TWRP w odinie wywala błąd? Na ekranie telefonu pokazuje się ten niebieski pasek od ładowania ale nie rusza się i jest zablokowany już na samym początku. Wykonałem kilka prób z różnymi odinami, TWRP, kablami oraz wejściami USB. Wszystko jak na poradniku wysłanym przez Ciebie. Telefon normalnie włącza się przed jak i po failu.


(AstronHK) #12

Wyczyściłem cache jak i formatowałem telefon z poziomu recovery. Debugowanie USB również jest włączone


(marky.wolfheart) #13

Mój błąd tutaj: https://dl.twrp.me/hltetmo/ - ten TWRP powinien działać na 100%


(AstronHK) #14

Nadal wywala błąd


(AstronHK) #15

Próbowałem na 2 różnych komputerach. Na odinie zaznaczona opcja to AP


(marky.wolfheart) #16

spróbuj opcji BL czyli Bootloader zamiast AP. Opcja AP jest do flashowania ROM-u. Twój model to model Verizonu spróbuj ten: https://dl.twrp.me/hltevzw/ TWRP. Chociaż info z ODina pokazuje że potrzebny jest pit file. Jesli to sie nie uda zflaszuj starszy ROM pobierz go ze strony http://samsung-updates.com/device/?id=SM-N900V. Ogólnie na forum xda napisali, że z tym modelem można się bawić jedynie Stockowymi ROM-ami. Chociaż znalazłem stronkę z PIT file dla SM-N900V VZW na stronie https://goo.gl/sQHbVQ. Potrzebne jest zalogowanie. Pamietaj dokładnie sprawdzaj model i oprogramowanie do swojego fona!!! Pit file znajdziesz na stronie https://drive.google.com/file/d/0BzyeAt2hy6XeMFFmY21kZWFtRGc/view Wszystko robisz na własna odpowiedzialność :stuck_out_tongue_winking_eye:


(AstronHK) #17

Mam Odina v3.13, wykrywa on tylko pliki .tar .md5 .gz .tgz. Nie znalazłem tam ani .pit ani .img, żeby wgrać TWRP.


(marky.wolfheart) #18


(AstronHK) #19

Nadal FAIL, TWRP wsadziłem do BL a Pit do Pitu. Wspominałeś o tym, że na tym modelu można bawić się tylko stockowym romem. Chodzi tylko o romy z Verizona czy mógłbym zainstalować polskie XEO?


(marky.wolfheart) #20

Stock od Verizon ma polski język. Więc po co? O ile mi wiadomo nie ma XEO do tego modelu. Na 100% da się zainstalować Lineage nie zamieszczaliby obrazu systemu na swoich stronach. Spróbuj wgrać starszy ROM i wtedy spróbuj Wgrać TWRP


(AstronHK) #21

Właśnie stock od verizona w moim wypadku nie ma polskiego języka + cały czas denerwuje mnie wiadomością o tym, że karta sim nie pochodzi od Verizona. Spróbuję tak jak powiedziałeś i się odezwę