Wymiana spalonego procesora na nowszy w Compaq CQ58


(NickBelane) #1

Cześć, posiadam stary laptop Compaq CQ58, w którym padł procesor, fabryczny AMD E1-1200, chciałbym jeszcze zregenerować ten sprzęt i sprawa jest tego typu czy ten procesor można zastąpić jakimś lepszym modelem?


(JNJN) #2

Teoretycznie nie możliwe? bardziej padła płyta główna.


(NickBelane) #3

Stawiałem na procesor, w ostatnich dniach swojego życia był obciążony non stop na 100% przy włączonym samym systemie, szkoda poszukam może uda mi się coś znaleźć na aukcjach.


(Veers) #4

Padnięcie procesora - to rzadkość jest - szczególnie w laptopach. Natomiast problem z chłodzeniem - szczególnie w tym modelu rzadkością nie jest. Sprawdź też najpierw dokładnie jaką masz tam płytę główną, ponieważ HP ładowało tam płyty zarówno z normalnym gniazdem CPU jak i po prostu z wlutowanym procesorem.
Zaś osobiście - zamiast remontować to cudo techniki, polecałbym rozejrzeć się za jakimś innym sprzętem w podobnej cenie.


(NickBelane) #5

Czy mogę jakoś sprawdzić płytę główną bez otwierania sprzętu? Przed padnięciem sprzętu chciałem znaleźć model płyty w systemie niestety znalazłem tylko informacje że jest to płyta HP. Nie zamierzam inwestować w ten komputer nie wiadomo jakich sum, znalazłem płytę za 80 zł, myślę że to cena do przyjęcia jak za reanimacje :wink:


(JNJN) #6

Coś powie najnowsza Aida64

Ale najlepiej odczytać bezpośrednio z płyty.


(NickBelane) #7

Nie mam możliwości sprawdzenia parametrów sprzętu po przez jego uruchomienie, jak już zaznaczyłem na początku komputer się nie włącza :slight_smile: Rozebrałem sprzęt i faktycznie procesor jest przymocowany na stałe. Czy taką płytę można zastąpić wydajniejszą? Tzn głównie chodzi o sam procesor znajdujący się na samej płycie. Poniżej link do zdjęcia samej płyt z oznaczeniem modelu jak mniemam :wink:

https://drive.google.com/file/d/0BxAFw-GIzZ-4cUZFRnhoaFVJc0E/view?usp=sharing