Wymiana spalonego zasilacza, komputer dalej nie działa

Witam :slight_smile:

Dwa dni temu spalił mi się zasilacz. Dzisiaj go wymieniłem na nowy ale komputer nie chce sie ładowac. tnz. wyglada jakby wszystko normalnie działało, wszystkie wiatraczki sie kreca… ale nie ma obrazu ani piknięcia. Odłaczyłem karte graficzną i dalej nic nowego. Zauważylem że teraz radiatorek na plycie glownej szybko staje sie goracy. Moja płyta główna to GIGABYTE GA-K8NS. Czy przypadkiem zasilacz nie pociagnal za sobą plyte główna? Co mam teraz zrobić?

Pozdrawiam

Kiepski zasilacz jeśli pada to nie robi tego w samotności :wink: Co masz zrobić?- wymienić resztę podzespołów zaczynając od płyty głównej. A że płyta już jest “wiekowa” to lepiej zbierać na nowy sprzęt.

najlepiej idz do kogos kto ma podobna konfiguracje do twojej i posprawdzaj podzespołowy, możesz zanieść tez do serwisu w twojej okolicy tam tez sprawdza.

wydaje się ze na płycie głównej się nie skończy.

Podłączając u kogoś podzespoły, ryzykuje, że u tej osoby dojdzie do uszkodzeń. Lepszym wyjściem jest serwis tylko, czy w tym przypadku się to opłaca?

Na pewno coś poszło. Ja na twoim miejscu wymienił bym starą pastę termo-przewodzącą na nową. Dodatkowo bym sprawdził pamięć RAM.

Rozbawiłeś mnie do łez tą pastą;-)

Tylko nie pisz że to ram nie ma choć trochę winy.

Nie ma i mam w tym momencie tyle samo racji co Ty :wink:

To tylko “gdybanie”. W poprzednim poście odniosłem się do pasty, o której Ty pisałeś :wink: a nie o pamięci RAM

A cha! Ale pasta też się starzeje.

Wiatraczek sie kreci od procesora, diody z przodu i przy wejsciu na internet sie swieca… - przy spalonej plycie tak moze byc?

Do serwisu nie chce zanosic poniewaz troche kasy za sprawdzenie wezma :wink:

U kumpla moze sprawdze, ale to dopiero jutro…

Tak może być przy spalonej płycie - nie musiało wszystko się uszkodzić ale np. jakiś jeden podzespół. weź pod uwagę, że jeśli podłączysz jakiś element swojego komputera do komputera kolegi (lub odwrotnie) to uszkodzeniu może ulec jakiś element tego sprawnego komputera. Serwis jest w tym przypadku lepszy, że tego typu ryzyko Ciebie nie obchodzi.

Wczoraj sprawdziłem komputer u kumpla. Tak więc… kości RAM działają, dysk i grafika również. Procesora w zaden sposób nie moge sprawdzić, ale podejzewam ze poszedl razem z płytą główną.

Teraz szukam taniej plyty głównej i procesora aby pasowała do pozostałych części:

Zasilacz 400W

Ram - 3x Goodram 512 mb PC3200 GR400D64L3

Grafika - Readon 9550

HDD - 80GB SAMSUNG SP0802N 7200 ASAP

Co myslicie o tym?

http://allegro.pl/item960809377_plyta_p … _i865.html

Jeśli już wymieniasz płytę i procesor to jeszcze bym do tego dorzucił te pamięci i zakupił coś nowszego (ewentualnie używanego) na DDR II. To jest tylko moje zdanie.

Podaj chociaż ile środków możesz przeznaczyć na ten zakup?

PS. link do allegro w poprzednim poście Ci się zepsuł.

Wlasnie chodzi o to ze nie chce w nim wymieniać wszystkiego. Ten komputer ma być taki aby w miare dobrze i szybko chodził. Takze chcę kupić jak najtańszą płytę z procesorem, myśle że tak coś do 150 zł.

Podaje kilka aukcji które mnie zainteresowały:

http://www.allegro.pl/item966562746_now … _i865.html

http://www.allegro.pl/item964718113_zes … f_vat.html

http://www.allegro.pl/item960809377_ply … _i865.html

http://www.allegro.pl/item955767469_ply … lator.html

Czy do obudowy kazda płyta wchodzi?

Każda płyta z minimum 3 gniazdami DDR (I) - bo masz 3 moduły pamięci) i odpowiednim gniazdem na kartę graficzną (nie wiem jakie złącze ma Twoja karta graficzna, nie napisałeś tego a mi się nie chce sprawdzać ale chyba to jest AGP) będzie odpowiednia - teraz tylko sprawa wydajności - tu niech się inni wypowiedzą.

A może byś sprawdził zasilacz, czy działa? Może tak być że kupiłeś wadliwy zasilacz [-X . Ten obecny zasilacz bym też sprawdził u kumpla.