Wymiana Sprzętu

Witam, chciałbym was poprosić o opinie na temat co należałoby wymieniać w moim sprzęcie komputerowym ( pewnie wszystko :smiley: no ale na to mnie nie stać ) w pierwszych kolejnościach żeby komputer lepiej sie sprawował, oto moja konfiguracja sprzętowa :

:: AMD Athlon MP, 1000 MHz (10 x 100) :: ASRock K7NF2-RAID :: DIMM2: 256 MB PC3200 DDR SDRAM :: NVIDIA GeForce FX 5200 :: SAMSUNG SP0802N (S00JJ10XC60249) :: Codegen 300W ATX 2.03(P4) Model:200X ::

dobrze napisałeś, tu trzeba wymienić wrzystko.

Jak narazie to wypadało by ramu dołożyć tak z 512 MB, jak grasz to grafike, możesz podkręcić trochę procka. A i zasiłka to też nie za ciekawa sprawa…

dołożyłbym tylko ramu, bo gdyby jeszcze grafike wymieniać to zasilacz też od razu do wymiany, a taka modernizacja to jak ładowanie nitro do poloneza. Musisz pozbierać na nowego kompa bo z tego już nic nie będzie.

pozdr

Podaj fundusz. Może coś się złoży…

Panowie, nie przesadzajmy. Większość odpowiedzi na forach dotyczących modernizacji starego sprzętu sprowadza się do stwierdzenia że z tego już nic nie będzie. A to nie prawda. Sam obecnie korzystam z podobnego kompa (XP2200+, 512DDR, grafa AGP 9600xt, dysk ata100 40gb) i naprawdę komputer działa bardzo dobrze.

Czasami warto uzbierać parę groszy na modernizację sprzętu o czym ostatnio przekonał się mój siostrzeniec, któremu za 210zł zmodernizowałem kompa i z 1600pkt w 3DMarku2003 ma teraz 7500pkt i może sobie pograć w starsze (co za tym idzie tańsze) dobre gry. A należy pamiętać że nie każdego stać od razu na wymianę całego sprzętu za 600 czy 1000zł.

Kolego a ile chcesz na tą modernizację przeznaczyć pieniędzy? Mogę Ci sprzedać 256MB DDR400 oraz Athlona Xp 2000+ 1,667Mhz.

A wiec tak, dzisiaj dokupiłem 1 GB RAM widać już jakąś różnicę, teraz może wymieniłbym zasilacz ( ale teraz to muszę znowu kaski uzbierać ) z tego co piszecie.Mam upatrzony taki zasilacz < ZASILACZ 450W ATX - Chieftec > cena 159 zeta, co wy na to ??

http://icomp.pl/produkty.php?sid=zasilacze_atx-111

Jak chieftec, to tylko CTP, nie GPS.

Za tą cenę lepiej dołożyć i kupić OCZ SXS 500W rev.2/Corsair 450VXEU.

Do tego komputera w zupełności wystarczy ModeCom MC-350 za połowę ceny tego Chiefteca co sobie upatrzyłeś http://www.apollo.pl/store/show_detail/17219

A co do karty graficznej to czy jak mam taka GF FX5200 128MB 64BIT DVI/TV jak bym wymienił na taka GF FX5500 256MB 128BIT DVI/TV to będzie jakaś widoczna różnica czy nie bardzo się opłaca taka wymiana ?? ja sie na tym kompletnie nie znam :stuck_out_tongue: proszę o opinie

FX 5500 to ten sam układ, co 5200. tylko ramu więcej. Moim zdaniem się nie opłaca.

A wiec tak, zasilacz juz wiem jaki mniej więcej wybrac ( troche propozycji bylo xD ), prosilbym jeszcze jaki procek i jaką karte grafiki by trzeba było wymienic, takie zeby podeszly do mojego sprzetu i zeby zwiekszyly troche wydajnosc komputera

podaj budżet na wymianę :wink:

Właśnie. Mam 2 propozycje, ale nie wiem, ile kasy jesteś w stanie na nie przeznaczyć.

jakieś 400-500 zł max, jakie to propozycje ??

400-500zł?! Za tyle można złożyć od nowa platformę… Nowa płyta, nowy procesor, nowa grafika na pci-e, nowy RAM DDR2…

Ja myślałem, że max 300…

Za ok. 500zł:

E2160

GA-P31-DS3L

2GB RAM DDR2 Goodram 800MHz

GF 7300GT

wiesz 500 to max ale dla mnie najlepiej jak naj mniej zeby kasy wtopic heh a za 300 zl to jakie ??

Jakiś Athlon XP 2500+ i karta pokroju Radeona 9800. Ale ten zestaw, który ci podałem będzie szybszy jakieś 3 razy.

a zasilacz taki jak Ci pisalem utrzyma to czy jakis inny ??

Utrzyma nawet dużo mocniejszy konfig z palcem w d… :stuck_out_tongue: