Wymiana starego P4 na coś nowszego

Witam.

Postanowiłem wymienić mojego już podstarzałego P4/256/400 na coś nowszego. Jako, że chciałbym wydać jak najmniej pieniędzy i nie chcę zmieniać płyty potrzebuję czegoś na Socket 478.

Znalazłem Pentium 4 2.4 Ghz/512kb/533. szczegółowe dane. Mam więc kilka pytań. Po pierwsze jest on w cenie 147 zł + wysyłka. Czy jest to dobra cena czy nie opłaca się? W zestawie jest sam procek bez radiatora ani wentylatora ani pasty jednak radiator i wentylator pod Socket 478 mam (będzie pasował?). Pastę można kupić na Allegro za grosze.

Po drugie procesor ten kupuje aby system działał szybciej a także aby gra w takie produkcje jak np. GTA SA była bardziej płynna. Czy przesiadka z mojego P4 opisanegoi na początku postu do tego, który sobie upatrzyłem przyspieszy system i gry nie będą się tak przycinać? Wiem, że ma na to wpływ także cała konfiguracja kompa więc:

płyta gł: ECS P4IBASD z chipsetem Intela

ram: 1x 512MB Kingston PC3200(400MHz)

dysk: Maxtor 40GB

karta graficzna: GeForce 5500 128MB RAM AGP

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :slight_smile:

jeśli chciałbyś dla samego GTA SA wydać 150 zł to nie warto ci. pocesor nie gra tu największej roli (zrób mu OC jeśli chcesz) przydało by ci się więcej ram

między innymi ale także chodzi mi o ogólną wydajność kompa i inne gierki tego rodzaju o podobnych wymaganiach

pytałem się o to na forum kilka dni temu ale stanowczo odradzono mi to z moim zasilaczem a także słyszałem że wyniki po OC z tym prockiem to ~+5% mocy :confused:

Miver

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

kręcenie P4 nie ma sensu, wzrosną temperatury a wydajność praktycznie nic… zmiana P4 na P4 to strata kasy, lepiej dozbierać i kupić coś pod s.AM2

ale wtedy musi wymienić jeszcze płytę główną

napisałem, że musi pozbierać aby wymienić na coś pod s.AM2

P4 to szrot podobnie jak jego poprzednicy, przereklamowana grzałka.

płyty tak jak pisałem nie chciałbym wymieniać ze względu na brak funduszy na ten cel :confused:

to w takim razie inwestuj w ram albo kartę graficzną - bardziej przydadzą się w grach niż nieznacznie lepszy procesor

ESC to nie są płyty do o/c, w innym temacie podałeś że masz codegena, kupisz nowego proca to i tak zwiększy się pobór prądu, na Twoim miejscu prze dołożeniem czegokolwiek kupił bym Frotrona MDN® 350W, za 50 zł.

Proca nie opłaca się zmieniać, kupić teraz zasilacz zostanie 100, dołożyć drugie 100 i zakupić płytę na s939 lub 754 Asus/Abit/Biostar/DFI na nForce3-250 (AGP) z Sempronem/Athlonem 2800/3000+.

ok dzięki wszystkim za pomoc