Wymiana szybki w HTC One A9s

Witam, mam HTC One A9s i pękła mi w nim szybka, dotyk działa, wyświetlacz również. Mam pytanie odnośnie wymiany szybki w tym telefonie ponieważ nigdzie na necie nie mogłem znaleźć pomocy do tego modelu (za każdym razem dostawałem wyniki z A9, nie A9s) a mianowicie, czy da się wymienić w nim tylko digitizer czy jest on przyklejony do LCD? Znalazłem na allegro zarówno oferty z LCD (po około 100-120zl) jak i sam digitizer (po 70zl) stąd też moje pytanie. Dobrze by było gdyby ktoś znalazł jakiś poradnik jak to wymienić bo nie wiem czy zacząć od ściągania ekranu czy z tyłu coś grzebać a sam znaleźć nie potrafię. Z góry dziękuję bardzo za pomoc :slight_smile:

Ogólnie zasada jest taka sama - w szczelinę między ekranem, a reszta telefonu wciskasz coś płaskiego tak jak to masz w A9 na filmiku - tak wiem inne telefony, ale ogólnie zasada taka sama.

Z tego co widzę ekran nie jest klejony klejem, ale taśmą dwustronną, a trzyma go dodatkowo obudowa. Nie baw się w wymianę samego digitizeta, bo do tego trzeba mieć pewną rękę i cierpliwość. Kup cały moduł LCD+Digitizer gdzie koszt jest niewiele większy, a roboty znacznie mniej. Nie trzeba nawet rozkręcać smartfona.

Tutaj masz nawet zestaw ułatwiający rozebranie telefonu:

1 polubienie

Popieram. Nie kupuj samego digitizera, bo jakbyś coś zepsuł w ekranie podczas rozklejania digitizera, to byś miał kłopot i nerwy niepotrzebne, a tak - kup cały ekran i go wymień. Jak zepsujesz stary, to nie będziesz miał wyrzutów sumienia, że nie kupiłeś całego modułu od razu.

1 polubienie