Wymiana telefonu. Jaki wybrać?

Witam. Planuje wymienić telefon z SE K770i i właśnie tutaj jest mały problem, bo sam nie mogę się zdecydować. Centa telefonu około 260-330zł. Tak patrzyłem na ceny i w oko wpadły mi modele Nokia N80, N73, SPV M3000. Czy może jest lepiej trochę dołożyć i zakupić Nokię E51 lub SPV M3100, a może jakieś inne modele? Dodam, że nigdy nie posiadałem jeszcze telefonu z symbianem lub WM i właśnie tym bardziej jestem niezdecydowany. Proszę o jakieś opinie na temat tych modeli, jaki jest Waszym zdaniem najlepszy z wymienionych modeli model, co się najbardziej opłaca kupić.

Na początek poleciłbym Nokie N73

2 kolegów w pracy ma Nokie N i obie się wieszają. Po włożeniu karty pamięci strasznie muli.

Ja posiadam N73 Music Edition, kartę 2 GB, nic, chodzi pięknie.

Też posiadam N(73) i jakos mi się nie zawiesza i nie wariuje przy karcie pamięci więc jeżeli nie mozna powiedzieć czegoś więcej na temat telefonu którego nie miało się w ręce chociaż przez 5 minut i nie “bawiło” sie nim to prosze nie gadac głupot. Ja z mojej nki jestem zadowolony.

Ja mam N73 i mi sie tel nie wiesza. W nowszych softach wiele niedociagniec poprawiono.

Test Nokii N73 (Symbianos.pl)

Ja mam N80 i jest zmulona ,ale się jeszcze nigdy nie zawiesiła. Polecam Nki.

Nie wiem może to zależeć od tego, że symbian jest źle zainstalowany? Wiadomo, że w każdym modelu trafi się jakiś czarny koń.

A teraz pytanie co do modelu N80. Jaka jest obudowa, czy szybko się ściera, dlatego, że jest wysuwana?

Z chęcią poczytałbym jeszcze jakiś opinii na WM i do wyżej wymienionych modeli SPV.

A co do E51 to dosc fajny telefon. Ma mniejszy wyswietlacz[2’’] od N73[2.4’’] i gorszy aparat, ale za to ma szybszy procek ok. 366 Mhz, N73 ma 220Mhz. Odczujesz to poruszajac sie po menu. Co do menu w E51 to jest bardziej rozbudowane, bo ma juz nowsza wersje symbiana. Jest jeszcze wykonana jest z lepszych materialow i ma wlan.

Tak się składa że bawiłem się tym telefonem. Instalowałem nawet aplikacje Java. Telefon zawieszał się podczas otwierania każdego z folderów. Efekt końcowy instalacji był taki, że aplikacja nie uruchomiła się chociaż na innych telefonach (tańszych i słabszych) działa bez problemu

Nokia E51

Polecam Nokię Nseries N73 z nią życie jest piękne ! :stuck_out_tongue:

Jeśli chcesz zmienić telefon to od razu na coś lepszego a nie już bądź co bądź leciwy N73.

Niestety nie napisałeś jakie cechy powinien mieć telefon, którego szukasz.

Wymieniłem kilka modeli jakie wpadł mi w oko. Niestety nie ma w tej cenie takiego modelu co by mnie na 100% zadowolił. N80 slider + wifi, N70 dużo lepszy apart, E51 lepszy procesor (za bardzo nie podoba mi się prosta obudowa), SPV rysik + klawiatura qwerty. Sam naprawdę już nie wiem. Czytam Wasze opinie pod względem użytkowania, przydatności i jakoś będę musiał podjąć decyzję.

N70 ma aparat przeciętny, tak samo jak N80 - z tym że w przypadku tego drugiego jest to 3mpix.

Jeśli aparat foto nie bedzie najważniejszym kryterium to zdecydowanie brałbym E51.

Broń Boże N80 - klockowaty, z luzami na szynach…

Po przeczytaniu komentarzy (nie tylko tych) wiem już, żeby nie brać N80. Co do N73 to to wszystko było by ok, ale nie posiada Wi-Fi i również ją odrzucam. Natomiast wpadł mi w oko jeszcze model Nokia E65 co o nim sądzicie w porównani do innych modeli E51, SPV M3000 i SPV M3100? Tak widzę, że małą popularność maja telefony SPV dlaczego?

Wcale nie ma takich luzów ,ale klocowaty to prawda ,jednakże nadrabia aparatem i funkcjonalnością. I tak sądzę ,że jest bardziej do biznesu i jest dobrym budzikiem :smiley:

poczytaj jeszcze opinie o tych telefonach na np telepolis.pl może ci to pomoże w wyborze:)