Wymiana termopadów w laptopie

Witam

 

Mam laptopa Acer Aspire 7750g i zacząłem zbierać materiały aby odświeżyć chłodzenie w nim przed nadchodzącym latem, właściwie potrzebna mi pasta i termopady, pastę na cpu i gpu mam jeszcze tą którą kiedyś kupiłem do starego PC, AS5. Za to termopady nie bardzo wiem które nadadzą się na pamięci karty graficznej i te układy w pobliżu procesora(sekcje zasilania?), kupiłem na allegro, tak trochę na czuja nie drogie termopady http://allegro.pl/show_item.php?item=5288460784 , 3,8 W/mK powinno chyba wystarczyć na te układy, a przynajmniej wydaje mi się, że będą lepsze niż te już 3 letnie nie wymieniane od zakupu, wiem tyle, że są też termopady z przewodnictwem 140W/mK, ale wydaje mi się, z jest to pozbawione sensu bo kosztują 10x więcej a efektu może nie być.

Jeśli te termopany są ok, potrzeba mi coś jeszcze?

 

PS. Mam takie pytanie jeszcze, czy jak wsadzę do niego trzecia kość tej samej marki, tą sama pojemnością i prędkością, to utracą coś na wydajność, z racji, że nie będzie w tedy 2 kości(dual) tylko trzy?

Albo gdy dodam kości nie 2x2gb 1333mhz a 2x2gb 1066mhz, wzrost z 4 na 8gb pamięci chyba łatwiej odczuć niż spadek taktowania z 1333mhz na 1066mhz, bo cenowo to te wolniejsze kości mnie mogą nawet 3x taniej wynieść(używane)

Termopad to trudny temat. Musisz kupić o identycznej grubości, bo jak weźmiesz grubszy, to będzie tragedia, ponadto myślę, że 3,8 W/mK to zbyt niska przewodność.

Ostatnio kupiłem w komputroniku AAB Cooling 7 W/mK, 1,5 mm pod chłodzenie grafiki i prawie wcale nie chciał przewodzić ciepła, straciłem tylko kupę kasy i w efekcie końcowym poskładałem wszystko na resztach oryginalnych termopadów…

 

Jeśli chodzi o pamięć, to zdecydowanie lepiej jest mieć 8GB wolniejszej niż 4GB szybszej. W pracy komputera nie odczujesz różnicy pracując z tymi wolniejszymi.