Wymiana USB w przednim panelu?


(Sebastianl92) #1

Witam serdecznie.

Mam problemy z portami USB z przodu. Oba pracują w standardzie 1.1, ale wydaje mi się, że tak stało się dopiero po pewnym czasie. Jeden z portów ma problemy z odczytem sprzętu - nieraz przez chwilę mówi, że nie rozpoznano urządzenia, ale mijają 2 sekundy i wszystko działa. Drugi port w ogóle rzadko kiedy odczytuje urządzenie które podłączam. Chciałem wymienić oba porty, ale w sklepie powiedziano mi, że jest to niemożliwe, ponieważ jest to w panelu przednim. Musiałbym wymienić całą obudowę. Czy to naprawdę tak jest, czy ten człowiek nie wie co mówi? Powiedział, że to prawdopodobnie jest coś nie tak z płytą główną (porty z tyłu śmigają w 2.0). Zakup coś w stylu przedłużki (która jednak mnie nie urządza, USB z tyłu są pozajmowane), ewentualnie wymianę płyty głównej. Ja jednak myślę nad zainwestowaniem w HUB USB. Sprzęt nie jest drogi, a myślę w moim przypadku to będzie najlepsze wyjście. Jedyne co chcę to sprawnie działające USB z przodu.

Czy ktoś mógłby coś poradzić? Jakie HUBy brać pod uwagę?

Gdybym miał zainwestować w HUB musiałbym podłączyć do niego albo drukarkę albo tablet. Czy to w niczym by nie przeszkadzało?


(flaszer) #2

Chyba ktoś chciał Cię oszukać, ale dla pewności podaj model obudowy. Wiem, że w obudowach marki Tracer przedni panel z portami USB (w tym też audio) jest całkowicie wymienialny, montowany na dwie śrubki. Co więcej, na allegro jego koszt to jedyne 5zł.


(Łukash) #3

Może system “zgubił” stery do usb? Spróbuj instalacji tych sterów.

Lub:to może zadziałać ,albo nie

Zlokalizuj plik INFCACHE.1 w C: \ Windows \ inf

Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik INFCACHE.1, wybierz Właściwości> Zabezpieczenia> Edytuj i dla swojego konta pełna kontrola.

INFCACHE.1 usuń, lub zmień jego nazwę na INFCACHE.1.BAK lub tymczasowo przenieś go na pulpit

RESTART

w pliku są przechowywane informacje na temat podłączanych urządzeń,to żaden sterownik czy coś takiego.


(Sebastianl92) #4

Dokładnego modelu niestety ci nie podam, bo nie znam :(. Jedynie wiem, że jest to Take Me. Mogę ci zdjęcie pokazać co najwyżej, być może pomoże…

http://img28.imageshack.us/img28/9596/pic02282h.jpg

Mógłbyś mi powiedzieć jak mam to zrobić?