Wymiana Visty na XP

Witam. Mam laptopa i mam w nim Windows Viste. Chcę wywalić Vistę i wgrać XP ale zobaczyłem na allegro taki dziwny opis:

Co to znaczy? Czy bios dla Visty jest jakiś specjalny? Czy po wywaleniu Visty, XP zainstaluje się bez problemów jeśli faktycznie ten bios jest jakiś dla Visty? Czy trzeba będzie może aktualizować Bios??

w moim przypadku podczas wgrywania xp (oryginalnie vista) okazało sie że laptop posiada zabezpieczony dysk tzn xpek nie wiział wogle dysku tak jakby go nie było najlepiej oddaj go do jakiegos dobrego serwisu jezeli zbyt dobrze się na tym nie znasz

jaki laptop???

nie jest w żądne sposób zabezpieczony tylko poprostu system xp nie widział dysku sata wystarczy tylko przęłączenie w biosie na ide albo integracja sterowników z płytą z systemem

Nie pleć bzdur. Tak jak kolega wcześniej XP nie widział dysku SATA. Ale pytanko mam do Afghan. Dlaczego chcesz usunąć Windows Vista?

Tak, już od razu do serwisu…

Notebooki nigdy nie mają całkowicie zablokowanego dysku, zawsze istnieje opcja wyłączenia zabezpieczeń i instalacji starszego systemu, takie opcje najczęściej są umieszczone w BIOSie

Trochę się znam :stuck_out_tongue: Nie spotkałem się poprostu do tej pory z tym. Nie noszę komputerów do serwisu tylko sam naprawiam wszystko.

Toshiba Satellite A200-1YU

Jest głównie problem z nie którymi grami, które na xp zawsze bez problemu chodziły.

Może wiesz jak ta opcja się nazywa?

Dla mnie w sumie to też trochę niedorzeczne, przecierz nie możliwe jest to że nie da sie innego systemu zainstalować.

nie zawsze taka opcja musi istnieć w biosie. Często jest też tak że w jednym i tym samym modelu ale z różnymi wersjami tego samego biosu w jedym może ta funkcja być w innym nie. będzie coś np. ide lub ahci lub inne tego typu ustawienia. pobaw się i poszukaj a jeśli nie ma to trzeba sobie znaleść sterowniki na stronie http://www.google.com/custom?hl=pl&inla … i6aoxv94zp i zintegrować z płytą nlite-m

no dobra a jak mamy laptopa hp, i w biosie nie ma możliwości przełączenia sata a płytka z xp ma sterowniki sata, ale mimo wszystko występuje błąd stopu?

może złe sterowniki albo spróbuj jeszcze raz nagrać płytkę. a jaki xp??? z jakim sp???