Wymiana wejścia jack 3,5

Cześć,chciałbym wymienić wtyczke jack w słuchawkach nausznych.

Tylko nie wiem który drucik do której części jacka.

Sytuacja wygląda tak: 

Dokładnie takie same kolorki.

podłącz masę (ten koloru miedzi) do jacka i testuj kable przytykając je do różnych styków we wtyczce przy np. włączonej muzyce i zmianie balansu dźwięku na lewy lub prawy i dojdziesz bez problemu. a i przewody (druciki) są powlekane izolacją więc albo je lutujesz prostopadle do styku albo zdejmując izolację z końcówek co nie zawsze u mnie się sprawdzało. Pozdrawiam :slight_smile:

Izolacje polecam spalać zapalniczką (chwilę podgrzewać) i wyczyścić alkoholem. Pamiętaj by ograniczyć spalany fragment np. taśmą bo w jednym miejscu podpalisz a dojdzie do czarnej izolacji.

Miedziany - masa

Czerwony - prawy głośnik

Niebieski - lewy głośnik

Zielony -  mikrofon

 

Jeśli chodzi o same słuchawki to wystarczy sama wtyczka 3,5mm Jack:

Miedziany lutujesz do tego miejsca z zaciskiem na kable. Czerwony do miejsca najbliższemu kręgom wtyczki. Niebieski do tego wyżej.

Jeśli chcesz mieć jeszcze mikrofon to lutujesz do 4pinowej wtyczki (ciężko dostępne w sklepach) tak jak na rysunku (dla niektórych urządzeń masa i mikrofon jest zamieniona) albo dajesz osobny jack. Co do tego rezystora to pewny nie jestem czy jest potrzebny (zależy od karty dźwiękowej , słuchawek).

Rozrysowałem to w Paint

 

 

Podłączenie słuchawek.png