Wymiana wentylatora 80x80 w zasilaczu, jaki polecacie?


(Janek Marek) #1

Witam, jestem w posiadaniu maszyny z zasilaczem Codegen model 300X1, 300 W. Ostatnio zaczyna mnie denerwować ten szum wydowywający się z niego w czasie pracy, i to pomimo przeczyszczonego niedawno wentylatora. chodzi mi po głowie taka myśl:

  1. wywalić siedzący tam wiatraczek, a na jego miejsce zamontować ten: http://www.allegro.pl/item114203871_arc ... db_fv.html

  2. wyciąć kratke z tyłu zasilacza, tą osłaniającą wentylator, a przykręcić takiego grilla: http://www.allegro.pl/item113448050__gr ... gw_fv.html

w przypadku tego grilla nie chodzi mi o to żeby ładnie wygłądało, ma tylko chronić wentylator przed uszkodzeniem, no i powinien stanowić mniejszy opór dla powietrza wydostającego się z zasilacza.

Jak sądzicie, taki zabieg coś przyniesie ? Co sądzicie na temat tego wentylatora, czy może polecacie jakiegoś innego 80x80 ?


(Piotr 007) #2

ja bym sobie założył taki grill:

http://www.allegro.pl/item113337565_oslona_na_wentylator_blyskawica_extra_cena_.html

jest droższy ale bardzo fajny


(Janek Marek) #3

tu akurat wygląd grilla jest dla mnie bez znaczenia, głównie chodziło mi o to że taki wykonany z drutu będzie stanowił mniejszy opór dla powietrza niż to co jest standardowo w obudowie...

Złączono Posta : 06.07.2006 (Czw) 17:43

Mara - zgadzam się ten grill chroniłby nie moje palce przed wentylatorem, tylko wentylator przed moimi palcami :slight_smile:

a co do wentylatora, to ma ktos tego arctica, jak on się sprawuje ?


(vanderneels) #4

Ja mam tego arctica przykręcoego do obudowy. Nie wiem jak się sprawdzi w chłodzeniu zasilacza, ale na pewno jest cichy, nawet przy wysokich obrotach.