Wymiana wentylatora na chłodzeniu stockowym sandy

Nie zmieściło mi się zeby dokładnie wytłumaczyć w pytaniu o co mi chodzi a więc już wyjaśniam.

Mam stockowe chłodzenie od intela do sandy i chciałbym wymienić wentyl (tylko wentyl).

I nie wiem czy da radę je jakoś przymontować czy nie. Bo pamiętam że na chłodzeniu do C2D było takie okrągłe coś na radiatorze i normalnie dało rady sciągnąć wentylator i przyczepić jakikolwiek inny 80mm czy tak samo jest z tym chłodzeniem?

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje .

Raczej lepszym rozwiązaniem byłaby wymiana całego chłodzenia. Rzeczywiście na boxowych wiatrakach Intela temperatury są spore, ale można wymienić chłodzenie np. na jakieś marki Arctic Cooling. Wymiana jedynie wiatraka to raczej zabawa niż polepszenie chłodzenia.

Zdecydowanie lepiej zmienić całe chłodzenie,choćby dla obniżenia zdecydowanie temperatury. Dodatkowo będzie też mniejszy hałas.

Natomiast jeśli chcesz wymienić wentylator to może być problem z przymocowaniem do radiatora.

Loool dlaczego na tym forum ludzie zawsze wtrącają swoje 5 groszy?

Pytałem czy moge przymocować inny wiatrak a nie pytałem co lepiej zrobić.

Temperatury mi nie przyszkadzają a poprostu chciałem sobię zmienić wentyl na jakiś świecący :smiley:

ale jak nie da rady to chyba przymocuję sobie swoj stary cooler coolermaster tx2 i dam inny wentyl :DD

Wentylatora bym nie wymieniał, ramka wentylatora trzyma zaczepy montażowe, więc trzeba by wycinać wentylator, a tego bym nie robił może się osłabi docisk. Masz lepsze chłodzenie to nie wiem po co kombinować.

No właśnie sprawdzałem i masz rację wentylator jest razem z zaczepami :confused:

No nic to muszę zakupić jakiś fajny kolorowy wentyl 92mm do mojego tx2 i będzie git.

Anyway dziękuje za pomoc :lol: