Wymiana wentylatora w karcie graficznej

Witam, sprawa dotyczy grafiki mojego kumpla. Konkretniej Radeon HD 4670. 1420539_612218018835392_1164866692_n.jpg?oh=f90631745b890315288e933186ad2750&oe=52904F92

Siadł mu wentylator i przy jakiejkolwiek grze komputer się resetuje. Chciałem zapytać, czy można gdzieś dostać sam wentylator, czy trzeba całe chłodzenie wymienić (proszę o linki). Czy ewentualnie ta http://allegro.pl/his-radeon-hd-4670-512mb-uszkodzona-i3734229756.html karta się nada (jeśli wentylator jest na chodzie)

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :wink:

A nie lepiej przerobić chłodzenie karty lub dopasować sam NOWY wentylator, nawet inny typ.

Zasilany może być z płyty głównej lub bezpośrednio z zasilacza.

przykręć byle jaki inny. Byle był duży :slight_smile: Będzie na niskich obrotach chłodził lepiej niż to co było w standardzie i będzie pracował ciszej

Ok, ale to dowolny wentylator? Chciałem po prostu włożyć identyczny, bo jak będzie większy to nie za bardzo wiem jak go przymocować

może być identyczny… jak przymocować? Styl wolny… Od wiertarki i plastikowych kołków przez nylonowe opaski po klej sylikonowy… Ja parę wentylatorów do kart przykręciłem wkrętami stolarskimi :slight_smile: średnnica… 8mm może… Duże śruby i długie :stuck_out_tongue: przegwintować otwór w wentylatorze to nie sztuka. Sztuką jest przykręcić później taki wkręt do radiatora nie uszkadzając gpu. Wiatrak to tylko wiatrak… byle jak byle chłodził. nie musi się trzymać na 4 śruby Pomyśl i coś wykombinuj :lol: