Wymiana wentylatora w rejestratorze do kamer

Witam!
Posiadam rejestrator do kamer BCS i potrzebuje wymienić w nim wentylator który jest zamontowany na bocznej ściance obudowy. Oryginalny to ARX FD0540-A2212A 5V 40mm ale jest praktycznie u nas nie do dostania. Jakim innym wentylatorem mogę go zastąpić żeby nie było problemu z podłączeniem (wtyczka zasilająca)?

Pozdrawiam!

a nie możesz kupić wentylatora i po prostu przepiąć wtyczkę?

@silvver Wolałbym kupić gdzieś gotowy z wtyczką niż ją przekładać ze starego bo nie wiem czy sobie z tym poradzę.

Pozdrawiam!

IMO w pytaniu chodzi o to, jaki kupić zamienny wentylator o analogicznych parametrach i takiej samej wtyczce.

@anon31383000 Sprawdź ten:

Ogólnie jeżeli ma być cicho to kupił bym Noctua NF-A4x10. Tylko to jest wersja 3pin, z kontrolą obrotów. Nie pamiętam czy w dołączonych akcesoriach jest adapter na wtyczkę o rozmiarach 2pin, może będzie trzeba lutować. Ogólnie to trudno dobrać coś z zarobioną wtyczką o podobnych parametrach, najbliżej do oryginału ma ten model, jednak też wymaga przelutowania przewodów ze starego wentylatora. To będzie aż taki problem? Ponadto to wentylator na łożysku kulkowym, nie wiadomo jak długo pożyje i jak będzie z jego głośnością.

@anon31383000 czy w obudowie tego rejestratora zmieścisz wentylator o grubości 20mm, czy miejsca jest tylko na taki jak oryginalnie 10mm grubości?

@januszek ten co podałeś ma 0,15W mocy podczas gdy oryginał ma 1,25W. Może się nie sprawdzić tzn. nie spełniać swojego zadania.

@Narv Do obudowy pasuje wentylator o grubości 10mm. Wyższy nie wejdzie bo obok jest kondensator.

Pozdrawiam!

To pozostaje Ci kupić taki wentylator jak podlinkowałem albo podobny, przeciąć przewody od starego, założyć opaski termokurczliwe, polutować przewody od starego wentylatora z końcówką 2-pin do nowego wentylatora i zapalniczką podgrzać opaski. Mało jest wentylatorów 40x40x10mm 5V o podobnych parametrach z zarobioną już wtyczką 2-pin.

Znalazłem wentylator który będzie pasował do tego rejestratora Wentylator Noctua NF-A4X10 5V 40mm - ProLine. Z wtyczki 3 pinowej wykorzystam tylko 2 piny i tak go podłączę. Kupię taki i sprawdzę jak będzie działał.

Pozdrawiam!

Przecież wskazałem Ci wcześniej dokładnie ten sam model wentylatora :joy: Pod względem głośności pracy będziesz zadowolony, teraz w rejestratorze będzie słychać tylko dysk i ewentualnie pisk jakichś cewek :slightly_smiling_face:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.