Wymiana wewnętrznych kart w netbooku

Posiadam Asusa 1201nl, wktórym wbudowane są karty Atheros AR8132 (LAN) i Atheros AR9285 (WLAN).

 

Niestety jakość (a dokładniej zasięg) wifi jest tragiczny. 2-3 ściany wystarczą, aby byłna tyle “silny”, że jedyne co można to połaczyć się z routerem, jednak nic co kożysta z neta go nie widzi.

Drugi lapen (Dell Inspiron 17R SE) na tej samej odległości ma 4-5 kresek (wg Windowsa).

 

Dlatego myślę nad wymianą karty WLAN na jakąś o większej mocy, ale nie droższej niz 100zł (taniej=lepiej, ale żeby nie tracić na jakości). Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Drugi pomysł to wymiana karty LAN na modem 3G. I tu pytanie: czy brak karty LAN moze wpłynąc na wifi? Wydaje mi się, że nie, ale wole aby ktoś mnie w tym upewnił. I tu też prośba, jeśli ktoś zna jakieś działające na częstotliwościach aero2, aby podał, jeśli może.

 

Nie jestem tylko pewny jednej rzeczy: Wszedzie znajduje, że moja karta LAN to “zwykłe” PCI-E (WLAN to miniPCI), ale karty pci są chyba za duże na netbooka? No i nie mogę znalrźć modemów 3g na pci…

 

Dzięki za każda pomoc

 

Masz modem + router czy oddzielnie oba urządzenia?

 

Sprawdź sobie jakość sygnału za pomocą programu  inSSIDer

Zobacz jak zachowuje się sygnał. W zakładce Network  zerknij na kolumnę Signal  i swoją sieć, jeśli jest bliskie zera to jest ok, sygnały na poziomie -90, -80, -70 dBm oznacza słaby sygnał).

 

Też mam problem z zasięgiem, na drugim końcu mieszkania mam słaby zasięg, przy routerze jest bardzo dobrze.

I mam urzadzenie 2 w 1, i to jest porażka. 

do routera dokup mocniejszą antenę i po problemie - cena anteny cieszy a trudność modyfikacji jest na poziomie klocków lego duplo.

 

Nie każdy router ma możliwość wymiany anteny. Bo nie każdy takową ma.

Każdy router WiFi ma przynajmniej jedną antenę. Nie każdy ma antenę zewnętrzną. Nie każdy z anteną zewnętrzną ma antenę wymienną (odkręcaną).

Hej,

Generalnie karty LAN nie wymienisz, bo w 99,9% jest ona zintegrowana na płycie głównej laptopa. W przypadku karty WiFi też nie jest tak różowo - karty WiFi mają przewody antenowe puszczone najczęściej dookoła matrycy. Prawdopodobnie więc kabel jest gdzieś przerwany i po wymianie karty WiFi i podłączeniu przewodów, niewiele się zmieni. Jedyną sensowną alternatywą - jak dla mnie - jest dokupienie karty podłączanej do portu USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Dobrze, że mnie uświadomiłeś :wink:

Ingerencja wewnątrz sprzętu jak dla mnie bez sensu, nie masz gwarancji, że cokolwiek poprawisz a zepsuć można szybko i zaś sama naprawa może byc później nie opłacalna.

Lepiej sprawdzić czy aby router nie ma zewnętrznej anteny i ewentualnie tą wymienić.

 

 

 

Popieram Dimatheusa, karta na USB wydaje się najrosądniejszym rozwiązaniem.

Ceny nie straszą a poprawisz sobie jakość sygnału.

 

Jeszcze jedno, jaki masz router?

2 w 1 z modemem czy osobno? Model?