Wymiana wewnętrznych kart w netbooku


(ch3mn3y) #1

Posiadam Asusa 1201nl, wktórym wbudowane są karty Atheros AR8132 (LAN) i Atheros AR9285 (WLAN).

 

Niestety jakość (a dokładniej zasięg) wifi jest tragiczny. 2-3 ściany wystarczą, aby byłna tyle "silny", że jedyne co można to połaczyć się z routerem, jednak nic co kożysta z neta go nie widzi.

Drugi lapen (Dell Inspiron 17R SE) na tej samej odległości ma 4-5 kresek (wg Windowsa).

 

Dlatego myślę nad wymianą karty WLAN na jakąś o większej mocy, ale nie droższej niz 100zł (taniej=lepiej, ale żeby nie tracić na jakości). Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Drugi pomysł to wymiana karty LAN na modem 3G. I tu pytanie: czy brak karty LAN moze wpłynąc na wifi? Wydaje mi się, że nie, ale wole aby ktoś mnie w tym upewnił. I tu też prośba, jeśli ktoś zna jakieś działające na częstotliwościach aero2, aby podał, jeśli może.

 

Nie jestem tylko pewny jednej rzeczy: Wszedzie znajduje, że moja karta LAN to "zwykłe" PCI-E (WLAN to miniPCI), ale karty pci są chyba za duże na netbooka? No i nie mogę znalrźć modemów 3g na pci...

 

Dzięki za każda pomoc

 


(_tommy_) #2

Masz modem + router czy oddzielnie oba urządzenia?

 

Sprawdź sobie jakość sygnału za pomocą programu  inSSIDer

Zobacz jak zachowuje się sygnał. W zakładce Network  zerknij na kolumnę Signal  i swoją sieć, jeśli jest bliskie zera to jest ok, sygnały na poziomie -90, -80, -70 dBm oznacza słaby sygnał).

 

Też mam problem z zasięgiem, na drugim końcu mieszkania mam słaby zasięg, przy routerze jest bardzo dobrze.

I mam urzadzenie 2 w 1, i to jest porażka. 


(Chojinka) #3

do routera dokup mocniejszą antenę i po problemie - cena anteny cieszy a trudność modyfikacji jest na poziomie klocków lego duplo.


(_tommy_) #4

 

Nie każdy router ma możliwość wymiany anteny. Bo nie każdy takową ma.


(SilberPunkt) #5

Każdy router WiFi ma przynajmniej jedną antenę. Nie każdy ma antenę zewnętrzną. Nie każdy z anteną zewnętrzną ma antenę wymienną (odkręcaną).


(Dimatheus) #6

Hej,

Generalnie karty LAN nie wymienisz, bo w 99,9% jest ona zintegrowana na płycie głównej laptopa. W przypadku karty WiFi też nie jest tak różowo - karty WiFi mają przewody antenowe puszczone najczęściej dookoła matrycy. Prawdopodobnie więc kabel jest gdzieś przerwany i po wymianie karty WiFi i podłączeniu przewodów, niewiele się zmieni. Jedyną sensowną alternatywą - jak dla mnie - jest dokupienie karty podłączanej do portu USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(_tommy_) #7

 

Dobrze, że mnie uświadomiłeś :wink:

Ingerencja wewnątrz sprzętu jak dla mnie bez sensu, nie masz gwarancji, że cokolwiek poprawisz a zepsuć można szybko i zaś sama naprawa może byc później nie opłacalna.

Lepiej sprawdzić czy aby router nie ma zewnętrznej anteny i ewentualnie tą wymienić.

 

 

 

Popieram Dimatheusa, karta na USB wydaje się najrosądniejszym rozwiązaniem.

Ceny nie straszą a poprawisz sobie jakość sygnału.

 

Jeszcze jedno, jaki masz router?

2 w 1 z modemem czy osobno? Model?