Wymiana wiatraka w PSU VS550

Witam, mój zasilacz VS550 ma kompletnie wytarty wiatrak co powoduje bardzo głośne odgłosy. Trwało to już jakiś czas, jednak było to w miarę cicho i często ustawało. Teraz jednak staje się to nie do wytrzymania. Wymienię wiatrak, jednak potrzebuję rekomendacji jaki model będzie odpowiedni. Nie wiem na co zwracać uwagę, poza tym żeby wielkość się zgadzała.

Tego nie usłyszysz:


Usuń stary z zasilacza. Zamontuj nowy i wyprowadź kaberek wentylatora w splocie kabli, potem po zamontowaniu zasilacza, podepnij kabelek wentylatora do płyty.

Tylko po co? Dysk HDD będzie słyszał, a żeby słyszeć ten wiatrak musiałby zasilacz mocno obciążyć.

Powód jest prosty. W speedfan, czy innym takim programie widać obroty i nawet można ustawiać, gdy wentylator wpiety do płyty. Gdy wlutowany w zasilaczu, to niewiele można widzieć obroty i regulować.
Dokładnie tak zrobiłem w fortronie. Raz, że go uciszyłem, a drugi, że widzę obroty, gdy chcę. Trzeci, że mam stare dłonie i urosly. Takie drobne lutowanie juz nie dla mnie :wink:

A to się nie da 3-pinowca wpiąć w 2-piny?

Jeśli ktoś nie katuje komputera, to przy tej mocy i klasy firmowego zasilacza nie jest potrzebna kombinacja. Będzie cicho :slight_smile:

1 polubienie