Wymiana windows xp na windows 7

Witam wszystkich. Chciałam kupić oprogramowanie windows 7 ale nie wiem czy mogę go zainstalować na moim kompie. Mój komputer ma 10 lat. Czy on się nadaje na windows 7?

Cześć

Jeżeli chcesz koniecznie zmienić system to porównaj wymagania systemu Windows 7 z parametrami twojego komputera.

Pamiętam że to wielu starszych urządzeń może nie być sterowników dla systemu Windows 7.

To raz, a dwa nie wiem czy opłaca się kupować system który jest wart więcej niż twój obecny komputer.

Jestem emerytką , nie stać mnie na nowy komputer.

Podaj podzespoły swojego komputera.

Start>mój komputer>prawym przyciskiem myszki>właściwości

Napisz jaki masz procesor i ile ma RAMU.

Cześć

Przecież nic nie pisałem o kupnie nowego komputera. Zwróciłem tylko uwagę że system który chcesz kupić jest wart więcej niż twój obecny komputer.

Dodatkowo zwracam uwagę że nie do wszystkich starszych urządzeń są dostępne sterowniki dla systemu Windows 7.

Ale ostateczną decyzję i tak podejmiesz sama.

Pobierz program Windows 7 Upgrade Advisor który “sprawdzi” zgodność twojego sprzętu z wymaganiami systemu Windows 7.

Sprawdziłam czy mogę zainstalować windows 7. Za mało pamięci RAM . Ja mam 512MB a potrzeba 1GB.

Cześć

Więc pozostań przy starym systemie.

1 GB pamięci ram to też mało dla 7

Potrzeba:

1 GB najlepiej 2 GB ram

Procesor co najmniej 800-1 GHz minimum.

Karta Graficzna z obsługą min DirectX 9 - Aero wymaga.

15-30 GB miejsca na dysku - 15 GB potrzebuje sam system,a jeszcze doinstalowuje się programy

Muszę coś zrobić , ponieważ mam windows xp legalny inaczej. Nie mam pomysłu ale mam dobre chęci.Może ktoś podpowie?

Zakupić Win 7, dokupić ramu (dobranego do posiadanej płyty), zainstalować 7, powyłączać zbędne bajery w tym Aero i cieszyć się legalnym systemem .

Ewentualnie użyć darmowego Linuksa.

Tu pomogą wybrać system do danego komputera: http://forum.dobreprogramy.pl/jaki-linux-wybor-dystrybucji-t188867.html

Zaczełam czytać o Linuksie i nic z tego nie rozumiem. To jest czarna magia. Dalej nie wiem co robić.

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Cześć

Jeżeli płyta główna pozwala na zamontowanie większej ilości pamięci ram to zrób tak jak radzi fiesta.

W przeciwnym przypadku kup system Windows XP (tylko nie wiem czy znajdziesz go jeszcze w sklepach a na Allegro trzeba uważać co się kupuje).

Mojs płyta główna

ECSP4VXASD2+

Skąd wziąć do nie pamięć RAM?

Będę szukać też windows xp .

Cześć

Twoja płyta główna wspiera maksymalnie 2GB pamięci ram:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Produc … 24&LanID=0

a wiec można byłoby zrobić tak jak pisze fiesta czyli dołożyć pamięci ram.

tak dziwnie napisane niby max 2 giga ale na czerwono pisze co innego

po tłumaczeniu wynika mi że nie ma problemu użyć więcej pamięci :slight_smile:

Nie opłaca się za wiele zrobić,nie wiadomo czy 32 bitowy Win 7 na tym ruszy,jest to 10 letni sprzęt,więc może już nie być sterowników w Windows 7,pamięć jaką trzeba dokupić to DDR1,do dostania tylko na Allegro chyba,sprzęt pod procesory tylko 32 bit,64 bit na tym nie ruszy,bo pewnie procesor też jest 32 bitowy,pod system 64 bit MUSI być procesor 64 bit,nie opłaca się dokładać kasy do tego sprzętu,obok XP zostaje tylko Linux,na stronie producenta jest brak wsparcia dla nowszych systemów,tylko sterownik od karty sieciowej ma szansę ruszyć pod Windows Vista i Windows 7,Wszystko inne jest pod Windows 98 i max XP

Tak czytam te rozważania i do głowy przyszło mi jeszcze jedno. Skoro autorka chce wydać na system koło 400 zł to na allegro kupi za ta kasę 5 razy lepszego polesingowego HP, Della czy Fujitsu Siemens ze stickerem od Visty i ma lepszego kompa i legalny system w jednym.

Przykład:

http://allegro.pl/gotowy-do-pracy-fujit … 07336.html

I to jest chyba jedyny sensowny wybór,ten komputer jest po prostu za stary na nowszy system,Windows 7 może przez przypadek chodzić,ale nie musi